Ինտելեկտուալ մարդիկ ավելի գունագեղ և հետաքրքիր երազներ են տեսնում
Երազներ կարող են տեսնել և հիշել միայն այն մարդիկ, ովքեր ունեն բարձր ինտելեկտ: Որքան մարդը ինտելեկտուալ զարգացած է, այնքան ավելի վառ ու գունագեղ երազներ կարող է տեսնել: Այս մասին հայտարարել են ամերիկացի գիտնականները:
Ամերիկացի հետազոտողներն ուսումնասիրել են ավելի քան երկու հազար կամավորների, որոնց մեծ մասը չի կարողացել հիշել իր տեսած երազը: Պարզվել է նաև, որ նրանցից շատերն ընդհանրապես երազներ չեն տեսնում: Փորձարկվածների մյուս մասը կարողացել է հստակ պատմել իր տեսած երազը: Բացի այդ` նրանք ասել են, որ երազներ տեսնում են կանոնավոր կերպով: Այդ մարդիկ ունեցել են բարձր ինտելեկտ:
Ըստ գիտնականների, եթե մարդը ինտելեկտուալ զարգացած չէ, ապա շատ հազվադեպ է երազներ տեսնում, քանի որ նրա ուղեղը ևս քնում է: Այս փորձարկման արդյունքների հաստատումն են նաև հոգեբանական թեստերը, որոնք անցել են փորձարկվողները: Այս մասին հայտնում է globalist.org.ua կայքը:

The intellectuals see more colorful and interesting dreams
Only those who have a high intellect can see and remember dreams. The more developed is the intellectual of a man, the more vivid and colorful are his dreams, the American scientists have stated.
The American researchers have examined more than two thousand volunteers, most of whom could not remember his dream. It has turned out also that many of them generally, do not see dreams at all. The other part of the examined could clearly tell the dream he saw. Besides that, they have told that they see dreams regularly, those people have had a high intellect.
According to the scientists, if the one is not intellectually developed then he rarely can see dreams as his brain sleeps too. The psychological tests as well come to prove the results of this experiment, reports the globalist.org.ua.