ԼՂՀ ՊԲ-ն հերքում է Ադրբեջանի ապատեղեկատվությունը
Լեռնային Ղարաբաղի Զինված ուժերը անվերապահորեն հարգում և հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և հերքում են Ադրբեջանի ԶԼՄ-ների կողմից տարածած ապատեղեկատվությունը:
Նշենք, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցները կեղծ տեղեկատվություն էին տարածել, թե իբր հունվարի 6-ին շփման գծի Ակնի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայող Ուլվի Հուսեյնովը վիրավորվել է ԼՂՀ ՊԲ զինծառայողների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով:
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Զինված ուժերը հարգում են և անվերապահորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը», - ՌԻԱ Նովոստի գործակալության հետ հեռախոսազրույցում հայտարարել է ԼՂՀ ՊԲ մամլո խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը: Նա նաև հավելել է, որ տեղի ունեցածի պատճառը, ըստ ամենայնի, ադրբեջանական բանակում տիրող ոչ կանոնադրական հարաբերություններն են:

The NKR Defense Ministry refuted the reports of Azerbaijani media on violation of ceasefire regime by NKR forces when an Azerbaijani soldier was injured.
Azerbaijani media citing Azerbaijan’s Defense Ministry reported Thursday that soldier of the Azerbaijani army Ulvi Huseynov was seriously injured allegedly after fires were shot from the opposite side.
NKR Defense Ministry Spokesman Senor Hasratyan described the report as misinformation and said that the Azerbaijani soldier was injured due to degrading attitude in Azerbaijan’s army.