Մայքլ Դուգլասը հաղթահարել է քաղցկեղը
Ամերիկյան դերասան Մայքլ Դուգլասը հայտարարել է, որ հաղթահարել է կոկորդի քաղծկեղ հիվադությունը: Ինչպես հաղորդում է «Լենտա.ռու-ն», վկայակոչելով « The Hollywood Reporter-ին», այդ «հաղթանակի» մասին Դուգլասն ասել է «Today» հաղորդմանը տված հարցազրույցի ժամանակ, որը եթեր կհեռարձակվի այսօր` հունվարի 11-ին, «NBC» հեռուստաալիքով:
«Ես ինձ լավ եմ զգում: Ուռուցք այլևս չկա»,- ասել է 66-ամյա դերասանը` հավելելով, սակայն, որ առաջիկա մի քանի ամիսների ընթացքում ստիպված կլինի անցնել հետազոտություն: Դուգլասը նաև նշել է, որ դեռ չի հաջողվել հաղթահարել քիմիաթերապիայի կողմնակի ազդեցությունները, թեև աստիճանաբար վերականգնում է հիվանդության ընթացքում կորցրած քաշը:
«Ես ուտում եմ ինչպես խոզը»,- կատակել է դերասանը,- «Կորցրել էի 14.5 կգ, սակայն արդեն 5 կգ-ը վերականգնել եմ»:
Հարցազրույցում նա նաև ասել է, որ անցած վեց ամիսը, երբ ախտորոշված էր հիվանդությունը, չափազանց բարդ ժամանակաշրջան է եղել իր համար, որը ստիպել է վերանայել վերաբերմունը կյանքի նկատմամբ. «Ես հաջողակ եմ, քանի որ ունեմ լավ գեներ: Մայրս 88 տարեկան է, իսկ հայրս` 97,- ասել է Դուգլասը,- Այնուամենայնիվ, ես շատ լավ հասկանում եմ, որ սա պիեսի երրորդ գործողությունն է և պետք է ավելի լավ մտածել` ինչի վրա ծախսել ժամանակը»:

Майкл Дуглас: «Опухоли больше нет»
Американский киноактер Майкл Дуглас заявил об успешном излечении от рака гортани. Как сообщает Лента.ру со ссылкой на The Hollywood Reporter, опобеде над раком Дуглас рассказал в интервью программе «Today», которая выйдет в эфир на американском телеканале NBC вечером во вторник, 11 января, по местному времени.
«Я чувствую себя хорошо. Опухоли больше нет», - сказал 66-летний актер, добавив, что в ближайшие несколько месяцев ему придется регулярно проходить обследование. Дуглас также сообщил, что ему пока не удалось справиться с рядом побочных эффектов курса химиотерапии, хотя он уже постепенно набирает потерянный за время болезни вес. «Я ем как свинья, - пошутил Дуглас. - Я потерял около 32 фунтов (14,5 килограмма). 12 фунтов (около 5 килограммов) я уже набрал, осталось еще 20, 25».
В интервью «Today» Дуглас также рассказал, что полгода, прошедшие после того, как у него был диагностирован рак, были крайне сложным периодом и заставили его пересмотреть отношение к жизни. «Мне повезло, у меня хорошие гены. Моей матери 88 лет, отцу - 97, - сказал Дуглас. - Однако я прекрасно понимаю, что это третий акт [пьесы], и нужно чуть больше думать о том, на что тратить время».