Հետիոտնը սկսել է երթևեկության կանոններն ավելի քիչ խախտել
2010-ի ընթացքում հետիոտնի կողմից երթևեկության կանոնները խախտելու 22.824 արձանագրություն է կազմվել, այսինքն` այդքան մարդ տուգանվել է 3000 դրամով: Այս մասին ասուլիսում ասաց ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը։
Համեմատելով այդ թիվը նախորդ տարվա ցուցանիշի հետ` ոստիկանության գնտապետը նշեց, որ դրանք 15.948-ով ավելի է. «Շատից-քչից տեսանելի է, որ վերջին շրջանում հետիոտնը սկսել է հետևել երթևեկության կանոներին և աստճանաբար քիչ է խախտում անում: Այդ ուղղությամբ քայլեր են կատարվում»: Նա ավելացրեց, որ 2010-ին 10-ով քիչ հետիոտն է վրաերթի զոհ դարձել:
Խոսելով ամրագոտիների կրման մասին` Ն. Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ անցած տարվա ընթացքում տուգանվել է առանց ամրագոտու երթևեկող 110 հազար 426 վարորդ:

During 2010 around 22,825 protocols have been formed on pedestrian traffic violation, that is to say those people have been fined for 3,000 drams, the head of Yerevan traffic patrol service of the RA Police Norik Sargsyan stated on the conference.
Comparing the figures of this and previous years the colonel of the police mentioned that they were higher with 15.948. "It is obvious that recently the pedestrians follow the traffic rules and gradually makes little breaches. Steps are undertaken in that direction.”