Կիպրոսն աջակցում է ԵԱՀԿ ՄԽ ջանքերին
Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում Կիպրոսն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին: Այս մասին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից հետո հայտարարեց Կիպրոսի նախագահ Դեմետրիոս Խրիստոֆիասը` նշելով, որ խնդիրը պետք է կարգավորվի խաղաղ միջոցներով և միջազգային իրավունքի հիման վրա: Այս մասին Կիպրոսից տեղեկացնում է  Aysor-ի թղթակիցը:
«Ցանկանում եմ Նախագահ Սարգսյանին հրապարակավ արտահայտել Կիպրոսի աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը ԵԱՀԿ Մինսկի գործընթացի շրջանակներում խաղաղ միջոցներով ու միջազգային իրավունքի հիման վրա լուծելու ջանքերին»,- նշեց Կիպրոսի նախագահը:
Տեղեկացնենք, որ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պետական այցով գտնվում է Կիպրոսի Հանրապետությունում: Այսօր նախագահը հանդիպում է ունեցել կիպրացի գործընկերոջ հետ, որի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր: Կիպրոսում նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Արքեպիսկոպոս Խրիսոստոմոս Երկրորդի, Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանրապետության ղեկավարն այսօր կմասնակցի երկու երկրների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ գործարար համաժողովի բացմանը:

Cyprus assists OSCE MG efforts
Cyprus assists OSCE Minsk Group efforts on the Nagorno Karabakh settlement, Cyprian President Dimitris Christofias stated after his meeting with Armenian President Serzh Sargsyan in Cyprus stressing that the conflict should be resolved through peaceful means, on the basis of the international law, aysor.am correspondent reports from Cyprus.
“I want to publicly express the support of Cyprus to the efforts to resolve the Nagorno Karabakh conflict within OSCE Minsk Group, through peaceful means, on the basis of the international law,” Cyprian President said.
President Serzh Sargsyan is in Cyprus for a state visit. He has met with his Cyprian counterpart Dimitris Christofias today. The Presidents discussed bilateral relations. President Sargsyan will meet with Achbishop Chrysostomos II of Cyprus, President of the House of Representatives Marios Garoyian, representatives of the Armenian community. Today he will attend the opening of the Armenian-Cyprian business forum at the Cyprus Chamber of Commerce and Industry, with participation of Armenian and Cyprian businessmen.