ՀՀ ՊՆ. «Պատասխանատվությունը Ադրբեջանի ղեկավարության վրա է»
ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տարածած հաղորդագրության համաձայն` հունվարի 20-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդը սանձազերծել է ինտենսիվ հրաձգություն: Հայկական զինված ուժերը արժանի հակահարված են տվել: Փոխհրաձգության հետևանքով հայկական կողմից զոհվել է զինծառայող Հովիկ Մկրտիչի Սուքիասյանը: Ադրբեջանական կողմի զոհերի թիվը և անունները հայտնի չեն:
«Այս միջադեպը ևս մեկ անգամ փաստում է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները կամ չեն վերահսկում սեփական զինված ուժերի վարքագիծը առաջնային գծում, կամ իրենք են կազմակերպում նման սադրանքները: Երկու դեպքում էլ պատասխանատվությունը Ադրբեջանի ղեկավարության վրա է», - ասված է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի բաժնի տարածած հաղորդագրությունում:
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորապես ցավակցում է միջադեպի հետևանքով զոհված Հովիկ Սուքիասյանի հարազատներին», - նշված է հաղորդագրությունում:

According to NKR Defense Army report, on January 20, 2011, 18.00pm, Azerbaijan’s army made a regular provocation, intensively firing at the Armenian position in the south contact line. The enemy was silenced by response fire. Soldier of NKR Defense Army Hovik Sukiasyan was killed by enemy fire. There are no reports about Azerbaijani army’s losses.
“This incident reconfirms that Azerbaijan’s authorities either do not control actions of their army on the front line or the authorities themselves organize the provocations. In both cases, Azerbaijan’s leadership is responsible,” Armenian Defense Ministry said in a statement.
“The Defense Ministry of the Republic of Armenia extends its deepest condolences to the relatives of Armenian soldier Hovik Sukiasyan who was killed by enemy fire,” the report said.