«Orange»-ը` «Եվրո-2012»-ի պաշտոնական հովանավոր
Հունվարի 19-ին «Orange»-ը հայտարարեց 2012 թ. հունիս-հուլիս ժամանակահատվածում Լեհաստանում և Ուկրաինայում կայանալիք ՈՒԵՖԱ-ի ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության պաշտոնական հովանավորը լինելու մասին` այսպիսով միանալով ՈՒԵՖԱ-ի գործընկերը դարձած համաշխարհային ապրանքանիշերի ընտանիքին: Որպես գլոբալ հովանավոր` «Orange»-ը հնարավորություն կունենա «EURO-2012»-ի շրջանակներում իր 11 եվրոպական շուկաներում ներկայացնել «Եվրո-2012»-ի հետ կապված բազմաթիվ հետաքրքիր ծառայություններ, այդ թվում` հատուկ «EURO-2012»-ի համար մշակված և բջջային հեռախոսների համար նախատեսված ծրագրային հավելվածը: «Orange Լեհաստանը» կլինի «EURO-2012»-ի պաշտոնական տեխնոլոգիական գործընկերը, որի շրջանակներում կտրամադրի ամրակցված և անլար կապի ամբողջական ծառայություններ:
Որպես ընկերության կողմից երբևէ հովանավորված առաջին իսկապես համաեվրոպական սպորտային իրադարձություն` «EURO-2012»-ը վերահաստատում է «Orange»-ի ցանկությունը` տրամադրել իր հաճախորդներին վերջիններիս հետաքրքիր ու սիրելի բովանդակություն` այս անգամ սպորտային համատեքստում: Գիտակցելով, որ սպորտը և հատկապես ֆուտբոլն իր բազմաթիվ հաճախորդների համար իսկական տարերք է, «Orange»-ն իր եվրոպական երկրներում սպորտային այս իրադարձությունը կյանքի կկոչի ինտերնետային և բջջային պլատֆորմների միջոցով` առաջարկելով հատուկ բովանդակություն ու ծառայություններ և, այսպիսով, հնարավորություն ընձեռելով իր հաճախորդներին` լավագույնս վայելելու առաջնությունը:
«Սա կարևոր իրադարձություն է «Orange»-ի համար, որով խանդավառված ենք բոլորս: Սա հովանավորության ամենամեծ համաեվրոպական նախագիծն է, որում ներգրավվել ենք, և վկայում է Եվրոպայում մեր բրենդի հզորացման մասին: Ինչպես ՈՒԵՖԱ-ի համար` երկրպագուները, այնպես էլ մեր բաժանորդներն են մեր արժեհամակարգի կենտրոնում: Սա հրաշալի համադրում է, և միասին մենք մեր բաժանորդներին ու երկրպագուներին ավելի կմոտեցնենք այն ամենին, ինչը նրանք սիրում են»,- նշեց «Orange Ֆրանս Տելեկոմի» փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին:
«Մենք մեծ ուրախությամբ ենք ողջունում «Orange»-ի մուտքը 2012 թ. կայանալիք ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության հովանավորողների ընտանիք: Մենք ակնկալում ենք, որ «EURO-2012»-ը մեծ հաջողություններ կունենա, և շատ ոգևորված ենք, որ Եվրոպայի ազգային հավաքականների էլիտար մրցաշարն այս անգամ անցկացվելու է Լեհաստանում և Ուկրաինայում: Մեզ համար վճռորոշ նշանակություն ունեն մեր գործընկերների` «Orange»-ի կողմից առաջարկվող ծառայությունները և տեխնիկական աջակցությունը, որը հնարավորություն է ընձեռելու ապահովել խաղերի ուղիղ հեռարձակումը Լեհաստանի մարզադաշտերից ՈՒԵՖԱ-ի շատ այլ հեռարձակող գործընկերներին և այնուհետ ֆուտբոլասերներին ողջ աշխարհում: Ի լրումն վերն ասվածի` 2012 թ. ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության շրջանակներում «Orange»-ի կողմից մշակված բազմաթիվ ծառայությունների շնորհիվ ֆուտբոլասերները նոր հնարավորություններ կունենան` վայելելու և միմյանց հետ կիսվելու Եվրոպայի ազգային թիմային մրցաշարի տպավորություններով»,- ասաց ՈՒԵՖԱ-ի գործադիր տնօրեն Դավիդ Թեյլորը:
Հովանավորության նախագծի մանրամասների վերաբերյալ վերջնական որոշումները կկայացվեն յուրաքանչյուր երկրի համար առանձին, սակայն այս նախագծի շրջանակներում հաճախորդներին ուղղված գործունեության հիմնական բաղադրիչներից են լինելու ֆուտբոլային տոնին մասնակցության տոմսերը, «Orange» և «EURO-2012» ապրանքանիշերի բացառիկ նվերները, ինչպես նաև այլ անակնկալներ: Ավելին` բջջային հեռախոսների համար նախատեսված պաշտոնական ծրագրային հավելվածը, որը կմշակվի ՈՒԵՖԱ-ի հետ համագործակցությամբ, կներառի նոր ու հետաքրքիր բովանդակություն:
Պայմանագրում ընդգրկված երկրներն են Իսպանիան, Լեհաստանը, Ֆրանսիան, Միացյալ Թագավորությունը, Սլովակիան, Ռումինիան, Ավստրիան, Լյուքսեմբուրգը, Մոլդովան, Շվեյցարիան և Հայաստանը:
«Orange Արմենիան», որպես միջազգային բրենդի և Խմբի անդամ ընկերություն, Խմբի գլոբալ համագործակցության շնորհիվ իր բաժանորդներին նույնպես թույլ կտա մասնակցել համաեվրոպական այս մեծ տոնին, որը միավորելու է Եվրոպայի բոլոր ֆուտբոլասերներին և դառնալու է 2012 թ. ամենակարևոր իրադարձություններից մեկը: Ինչպես միշտ, միջոցառման հովանավորությունը չի սահմանափակվելու միայն ապրանքանիշի տեսանելիությամբ և բազմաթիվ առավելություններ է տալու «Orange»-ի, այդ թվում` «Orange Արմենիայի» բաժանորդներին:

Orange official partner of UEFA Euro 2012™
On January 19th Orange announced that it will join an elite family of global brands to become an official sponsor of the European Football Championships (UEFA EURO 2012™) to be held in Poland and Ukraine in June and July next year. As a global sponsor, the partnership will enable Orange to deliver a whole host of exciting products and services associated with EURO 2012 across its 11 key European markets including the official mobile phone application for EURO 2012. Orange Poland will be the official technology partner for EURO 2012 and will provide all fixed and wireless telecommunications services within Poland as part of UEFA’s worldwide distribution solution.
As the first truly pan-European sports sponsorship the company has ever undertaken, EURO 2012 affirms Orange’s commitment to deliver content loved by its customers, with sport as a key facet of its brand. Knowing that sport – especially football – is a huge passion to many of its customers, Orange will bring the tournament alive on its internet and mobile platforms via its European network, offering bespoke content and services to enhance its customers’ experience of the matches.
Olaf Swantee, EVP of Operations in Europe for Orange said: “This is a significant and exciting announcement for Orange. It is the largest pan-European sponsorship project we have ever done and a testament to the strength of our brand and its growth across Europe. We put people, as UEFA puts its fans, at the centre of our values. It's a great fit - and together we bring customers and fans closer to the things they love."
David Taylor, CEO, UEFA Events SA, said: “We are delighted to welcome Orange to the UEFA EURO 2012™ sponsorship family. We expect EURO 2012 to be a huge success and are excited about the prospect of taking Europe’s elite national team competition to Poland and Ukraine. As Host Broadcaster for UEFA EURO 2012™ it is crucial we have best-in-class services from Orange, our technology partner, in order to deliver the live match signals from Polish stadiums to UEFA's many broadcaster partners and then on to football fans around the world. In addition, the various Orange consumer services to be developed for UEFA EURO 2012™ will ensure fans across the Orange territories have new ways of enjoying and sharing the passion of a Europe's finest national team tournament."
Details regarding specific activities are being finalized for each market, but opportunities to win tickets for the tournament along with exclusive Orange and EURO 2012 branded gifts for Orange customers and other EURO 2012 content will form a key component of Orange’s customer-focused sponsorship activity. In addition, the official mobile application will contain new and bespoke content developed in partnership with UEFA.
The territories covered under the agreement are Spain, Poland, France, the United Kingdom, Slovakia, Romania, Austria, Luxembourg, Moldova, Switzerland and Armenia.
Thanks to this global partnership Orange Armenia, as part of the international brand and Group, will also give the opportunity to its customers to participate in this great European party, which will bring together all football fans of Europe and will become one of the most important events in 2012. As usual, the sponsorship will not be limited to brand visibility, but will give a lot of priorities to Orange customers, including customers of Orange Armenia and will let them fully enjoy UEFA Euro 2012TM.