Հայաստանը և ԳԴՀ-ն կհամագործակցեն ռազմական ոլորտում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Շոհան Շմիթին: Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Գերմանիայի հետ պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մակարդակը` նշելով, որ համագործակցությունը հատկապես աշխուժացել է` Աֆղանստանում գերմանական խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության ներքո հայկական խաղաղապահ զորախմբի առաքելության արդյունքում:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև 2011 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանը: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Armenia, Germany to cooperate in military sector
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Germany to Armenia Hans-Jochen Schmidt. The sides discussed Armenian-German cooperation in the field of defense.
Seyran Ohanyan highly assessed the level of cooperation with Germany in the field of defense noting that the cooperation has intensified thanks to the mission of the Armenian peacekeeping unit under the German peacekeeping command in Afghanistan.
The Armenian Defense Ministry and German Defense Ministry signed a plan of bilateral cooperation for 2011, Defense Ministry press office said.