ԼՂՀ ՊԲ. Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում
«Դա ադրբեջանական լրատվամիջոցների հերթական ապատեղեկատվությունն է, որը իրականությանը չի համապատասխանում: Ղարաբաղյան կողմը, ոչ միայն Աղդամի ուղղությամբ, այլև ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու ողջ երկարությամբ պահպանել և պահպանում է հրադադարի ռեժիմը»,- անդրադառնալով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությանը, թե հայկական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, ինչի հետևանքով ադրբեջանցի զինծառայող է սպանվել՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Նա նշեց, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը իրենց բանակում տեղի ունեցող արատավոր երևույթները՝ ինքնախեղումները, միջանձնային հարաբերությունների հետևանքով արձանագրվող սպանություններն ու ինքնասպանությունները ցանկանում է բարդել հայկական կողմի վրա:
Նշենք, որ տարեսկզբից մինչ այժմ, ադրբեջանական բանակում` տարբեր պատճառներով, արդեն իսկ 6 զինծառայողի կորուստ են գրանցել:

МО НКР: Азербайджан распространяет очередную ложь
«Армянская сторона сохраняла и сохраняет режим прекращения огня не только в направлении Агдама, но и по всей протяженности линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана. Азербайджанские СМИ распространяют очередную дезинформацию», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor пресс-секретарь министерства обороны НКР Сенор Асатрян, комментируя информацию о том, что в результате нарушения режима перемирия армянской стороной был убит азербайджанский военнослужащий.
С.Асратян отметил, что министерство обороны Азербайджана пытается свалить происходящие в армии страны порочные явления (членовредительство, регистрируемые из-за нарушения внесуставных отношений убийства и самоубийства) на армянскую сторону.
Отметим, что в азербайджанской армии с начала года до сих пор по различным причинам зафиксирована смерть 6-ти военнослужащих.