Մոսկվայում և Մերձմոսկովյան շրջանում սգո օր է հայտարարված
Հունվարի 26-ը Մոսկվայում և Մերձմոսկովյան շրջանում հայտարարված է սգո օր` «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
Չորեքշաբթի Մերձմոսկովյան շրջանում և մայրաքաղաքում իջեցված կլինեն այս երկու շրջանների դրոշները, հաղորդում է «Ինտերֆաքս-ը»:
Հեռուստառադիոընկերություններն ու մշակութային հաստատությունները չեղյալ են հայտարարել նախապես ծրագրված բոլոր ժամանցային հաղորդումներն ու միջոցառումները: Բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի հոգեհանգստի արարողություն` ի հիշատակ ահաբեկչության զոհերի:
Հիշեցնենք, որ «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում հունվարի 24-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 16.32-ին պայթյուն է տեղի ունեցել։ Նախնական տվյալներով, 5 կգ տրոտիլային համարժեքով հզորությամբ պայթուցիկ սարքը գործի է դրել դիմավորողների բազմության մեջ գտնվող մահապարտ-ահաբեկիչը։

В Москве и Подмосковье 26 января объявлено днем траура
26 января объявлено днем траура в Москве и Подмосковье решениями глав регионов в связи с терактом в аэропорту «Домодедово».
В среду на всей территории Подмосковья и столицы будут приспущены флаги этих двух регионов, сообщает «Интерфакс».
Телерадиокомпаниям и учреждениям культуры Москвы и Подмосковья рекомендовано отменить все запланированные ранее развлекательные передачи и мероприятия.
В день траура в православных храмах, мечетях и синагогах пройдут заупокойные службы по погибшим.
Взрыв в международном терминале аэропорта Домодедово произошел в 16.32 мск 24 января. По предварительным данным, взрывное устройство мощностью до пяти килограммов в тротиловом эквиваленте, начиненное металлическими поражающими элементами, привел в действие террорист-смертник, находившийся в толпе встречающих.