Սահակաշվիլին համեմատել է Ռուսաստանը «կոկորդիլոսի» հետ
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը կապել է Հյուսիսային Կովկասում Ռուսաստանի վարած քաղաքականության հետ:
Ինչպես հաղորդում է Լենտա.ռու-ն` վկայակոչելով AFP-ին, ռուսալեզու ԱԿԼ (առաջին կովկասյան լրատվական) ալիքի «Նախագահը պատասխանում է ժողովրդի հարցերին» հաղորդման եթերում Սահակաշվիլին համեմատել է Ռուսաստանը «կոկորդիլոսի» հետ, որն ուզում է «կուլ տալ» իր երկիրը:
Համաձայն Վրաստանի նախագահի` Վրաստանի հողերը` Աբխազիան և Հարավային Օսիան օկուպացվել են «վայրի բարբարոսների» կողմից, իսկ Ռուսաստանի «քաղաքական մտածելակերպը» կոկորդիլոսի մակադակի է:

Georgian President Mikheil Saakashvili linked the terrorist attack at Moscow’s Domodedovo airport with Russia’s policy in the North Caucasus.
During a TV bridge organized by the First Caucasian Information channel Mikheil Saakashvili compared Russia with a “crocodile” who is ready to “swallow” his country, lenta.ru reports citing AFP.
According to Saakashvili, “wild barbarians” have occupied the Georgian lands - Abkhazia and South Ossetia, and Russia’s “political mentality” is “of the reptile level.”