Սահակաշվիլին համեմատել է Ռուսաստանը «կոկորդիլոսի» հետ
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը կապել է Հյուսիսային Կովկասում Ռուսաստանի վարած քաղաքականության հետ:
Ինչպես հաղորդում է Լենտա.ռու-ն` վկայակոչելով AFP-ին, ռուսալեզու ԱԿԼ (առաջին կովկասյան լրատվական) ալիքի «Նախագահը պատասխանում է ժողովրդի հարցերին» հաղորդման եթերում Սահակաշվիլին համեմատել է Ռուսաստանը «կոկորդիլոսի» հետ, որն ուզում է «կուլ տալ» իր երկիրը:
Համաձայն Վրաստանի նախագահի` Վրաստանի հողերը` Աբխազիան և Հարավային Օսիան օկուպացվել են «վայրի բարբարոսների» կողմից, իսկ Ռուսաստանի «քաղաքական մտածելակերպը» կոկորդիլոսի մակադակի է:

Саакашвили связал теракт в «Домодедово» с политикой РФ на Кавказе
Президент Грузии Михаил Саакашвили сравнил Россию с «крокодилом», который готов «проглотить» его страну, сообщает Лента.ру со ссылкой на Agence France-Presse.
Это заявление было сделано в прямом эфире, в ходе передачи «Президент отвечает на вопросы народа». Телемост был организован русскоязычным телеканалом ПИК (Первый информационный кавказский). На вопросы жителей страны Саакашвили отвечал по-грузински.
По словам Саакашвили, земли Грузии - Абхазия и Южная Осетия - были оккупированы «дикими варварами», а «политический менталитет» России находится «на уровне рептилии» - крокодила.
Саакашвили также связал недавний теракт в аэропорту «Домодедово» с неправильной политикой России на Северном Кавказе.