Երևանում ռազմական շքերթ է լինելու
Սեպտեմբերի 21-ին ` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ, ռազմական շքերթ տեղի կունենա: Այս մասին Հայկական բանակի 19-ամյակին նվիրված տոնական համերգի բացման ժամանակ հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նա շեշտեց, որ շքերթի իրավունք ունեն միայն հաղթանակած բանակները, իսկ հայկական բանակն ապացուցել է, որ այդպիսին է:
Նախարարը նշեց, որ այս տոնակատարություններով է մեկնարկում Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի միջոցառումների շարքը, որը կավարտվի մյուս տարի` Հայկական բանակի 20-ամյակին նվիրված տոնական ծրագրով: Ս. Օհանյանը հիշեցրեց, որ այս տարի տոնվելու է նաև Գարեգին Նժդեհի 125-ամյակը:

Yerevan set to host military parade
Yerevan will host a military parade on September 21, on the 20th anniversary of the Republic of Armenia Independence, Defense Minister Seyran Ohanyan said at the opening of a concert dedicated to the 19th anniversary of the Armenian Army. He stressed that only victorious armies have the right to hold military parades, and the Armenian army has already proved its efficiency.
The Minister noted that these festivities launch the series of events dedicated to the 20th anniversary of the Republic of Armenia Independence to wrap up with a festive event dedicated to the 20th anniversary of the Armenian Army in 2012. Armenia will also mark the 125th anniversary of Garegin Nzhdeh this year, according to S. Ohanyan.