Գերմանական զորքն Աֆղանստանում կմնա մինչև 2012թ.-ի փետրվար
Գերմանիայի բունդեսթագը ձայների մեծամասնությամբ կողմ է արտահայտվել մինչև 2012թ.-ի փետրվար Աֆղանստանում գերմանական զորքի առաքելության երկարացմանը:
Խորհրդարանի պատգամավորները նաև ընդհանուր հայտարարի են եկել զինծառայողների դուրսբերման օրվա հետ կապված: Առաջին ստորաբաժանումները կհեռանան Աֆղանստանից արդեն 2011թ.-ի վերջին, եթե դրան նպաստի երկրում տիրող իրավիճակը: Այս մասին հաղորդում է Գազետա ռու-ն` վկայակոչելով Deutsche Welle-ին:
Ըստ նոր մանդատի` գերմանական զորակազմի առավելագույն թվաքանակը կմնա նախկին մակարդակի` 5000 զինծառայող: Պահպանվելու է նաև 350 զինծառայողներից կազմված պահեստայինների թվաքանակը:

Миссия немецких войск в Афганистане продлена до февраля 2012 года
Германский бундестаг большинством голосов высказался за продление миссии немецких войск в Афганистане до февраля 2012 года.
Одновременно депутаты парламента определились с датой начала вывода военнослужащих. Первые подразделения бундесвера покинут Афганистан уже к концу 2011 года, если этому будет способствовать обстановка в стране, сообщает Газета.ру со ссылкой на Deutsche Welle.
В соответствии с новым мандатом, максимальная численность германского контингента в Афганистане останется на прежнем уровне - 5000 солдат. Сохраняется и «гибкий резерв» из 350 военнослужащих.