Արցախի մայր բուհի հանրակացարանի պայմանները կբարելավվեն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Արցախի պետական համալսարանի հանրակացարանի կենցաղային պայմանների բարելավման հիմնախնդրին:
Իրավիճակը բնութագրող զեկույցով հանդես է եկել բուհի ռեկտոր Ստեփան Դադայանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ժամանակակից պայմաններին համապատասխան հանրակացարանի առկայությունը հանդիսանում է ուսման գործընթացի կարևորագույն բաղադրամասերից մեկը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` մայր բուհի հանրակացարանի պայմանների բարելավման նպատակով համակողմանի ծրագրեր մշակելու ուղղությամբ:

Artsakh State University’s dormitory’s conditions to be improved
On 1 February President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the issue of improving living conditions of the Artsakh State University’s dormitory.
Rector of the university Stepan Dadayan delivered a report on the current state of affairs.
The Head of the State noted that the existence of dormitories corresponding to the modern standards was among the pivotal components of the education process.
Bako Sahakyan gave corresponding instructions to heads of the appropriate structures to elaborate comprehensive programs for improving conditions in the dormitory of the Alma Mater.