Կահիրեում տեղի կունենա «միլիոնի երթը»
Եգիպտոսում ցուցարարներն այսօր «միլիոնի երթ» կանցկացնեն` արդեն 7-րդ օրը շարունակելով պահանջել երկրի նախագահ Հոսնի Մուբարաքի հրաժարականը:
Ալեքսանդրիայի երկաթուղային կայարանում հազարավոր մարդիկ սպասում են գնացքի, որպեսզի ժամանեն մայրաքաղաք և միանան երթի մասնակիցներին: Հնչում են անժամկետ գործադուլ սկսելու կոչեր:
Եգիպտոսի բանակի հրամանատարակազմը հայտարարությամբ է հանդես եկել` օրինական ճանաչելով բողոքի ակցիաները և խոստանալով զերծ մնալ ցուցարարների հանդեպ ուժի կիրառումից:
Իսկ Կահիրեի օդանավակայանում իրավիճակը լարված է. հազարավոր օտարերկրացիներ հավաքվել են այստեղ` Եգիպտոսը լքելու մտադրությամբ:

В Каире пройдет «марш миллиона»
Египетские протестанты собираются во вторник провести в Каире «марш миллиона», продолжая требовать отставки президента страны Хосни Мубарака.
В Александрии тысячи людей собрались около железнодорожной станции, чтобы присоединиться к акции. Протестующие, призывающие также к бессрочной забастовке, получили заверение армии, что против них не будет применяться силы, сообщает BBC russian.
Командование египетской армии выступило с заявлением, в котором требования участников антиправительственных акций протеста названы законными.
Между тем, в международном аэропорту Каира ситуация остается крайне напряженной. Тысячи иностранцев собрались здесь в надежде покинуть страну, объятую масштабными акциями протеста.