Ուկրաինան, հնարավոր է, լիզինգով ավտոբուսներ տրամադրի Հայաստանին
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք համագործակցության հնարավորություններին, ինչպես նաև այս տարի Ուկրաինայում անցկացվելիք հայ-ուկրաինական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին առնչվող հարցեր: Դեսպան Ի.Կուխտան նշել է, որ երկուստեք կան տնտեսության զարգացման մեծ հնարավորություններ և անհրաժեշտ է դրանք ակտիվացնել:
Ի.Կուխտան ներկայացրել է Երևանի մետրոպոլիտենի համար ուկրաինական արտադրության շարժակազմի ձեռքբերման, ինչպես նաև նոր ավտոբուսների ներկրման հնարավորությունները:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղարությունից հայտնում են, որ նախարար Մ.Վարդանյանն առաջարկել է քննարկել ավտոբուսների լիզինգով տրամադրելու հնարավոր տարբերակները:

The RA Minister of Transport and Communications Manuk Vardanyan received the newly appointed ambassador of Ukraine to Armenia.
On the meeting have been discussed issues concerning the mutual cooperation as well as the session of the intergovernmental commission. The ambassador I. Kukhta mentioned that there are possibilities of mutual development in economy and it is necessary to activate them.
I Kukhtan presented the possibilities of purchasing equipments for the metropolitan, as well as importing new buses.
As the press office of the RA Ministry of Transport and Communications Manuk Vardanyan suggested to discuss all the possibilities of providing Armenia with buses with leasing.