2011-ին հայ-թուրքական հարաբերություններում որևէ զարգացում չի լինի
2011-ին հայ-թուրքական հարաբերություններում որևէ զարգացում չի լինի. դա պայմանավորված է Թուրքիայում կայանալիք ընտրություններով: Նման տեսակետ հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպմանը թուրքագետ Արտակ Շաքարյանը:
Ըստ թուրքագետի` հայ-թուրքական հարաբերություններում ինչ-որ առաջխաղացում հնարավոր է միայն սեպտեմբերին:
«Պետք է նկատի ունենալ, որ 2012-ին ընտրություններ լինելու են նաև Հայաստանում: Ուստի, հայ-թուրքական հարաբերությունների վերջին երկու տարվա դառը փորձառությունը թույլ չի տա քայլ անել դեպի Անկարա»,- ասաց թուրքագետը և հավելեց, որ մեր իշխանությունները չեն խիզախի նախընտրական շրջանում նման քայլի գնալ:

No developments to take place in Armenian-Turkish process in 2011
No developments will take place in the Armenian-Turkish rapprochement process in 2011, due to the forthcoming elections in Turkey, Turkologist Artak Shakaryan told a press conference in Yerevan.
According to the expert, some progress is possible in the Armenian-Turkish normalization process only in September.
“Armenia will be holding elections in 2012, and the bitter experience of Armenian-Turkish rapprochement of the past two years will not allow us to take a step towards Ankara,” the expert said in his remarks.