Բ. Սահակյանը հանդիպել է արտասահմանցի գործարարներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Սլովակիայից, Ավստրիայից և Չեխիայից ժամանած մի խումբ գործարարների: Այս մասին տեեկացնում է ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է հատկացվել էներգետիկայի, գյուղատնտեսության և շինարարության ոլորտներին, ինչպես նաև` կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման հարցերին:
«Արցախը շահագրգռված է արտերկրից ժամանակակից տեխնոլոգիաների ու ներդրումների ներգրավման և փոխշահավետ համագործակցության մեջ, ինչի համար մեր երկրում ստեղծված են բոլոր պայմանները»,- ասել է նախագահը հանդիպման ընթացքում:

B. Sahakyan meets with a group of foreign entrepreneurs
On 3 February President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received a group of entrepreneurs arrived from Slovakia, Austria and the Czech Republic.
Issues related to realizing different programs in Artsakh were discussed during the meeting.
Special attention was paid to the spheres of energy, agriculture and construction, as well as to issues of cadre preparation and training.
According to the Head of the State Artsakh is interested both in the attraction of know-how and investments from abroad and mutually beneficial cooperation for which all appropriate conditions have been created in our state.