Եգիպտոսում կրքերը հանդարտվում են
Կահիրեում և Ալեքսանդրիայում հակակառավարական ցույցերը երեկ շարունակվել են ողջ օրը: Սակայն ընդդիմությանն այդպես էլ չի հաջողվել հավաքել «միլիոնների երթ»: Իշխանությունները գնացել են բանակցությունների: Ընդհանուր առմամբ, Եգիպտոսում կրքերը հանդարտվում են:
Ինչպես հաղորդում է Վեստի.ռու-ն, Կահիրեում հանդիպման ընթացքում, որը կազմակերպվել էր փոխնախագահ Օմար Սուլեյմանի նախաձեռնությամբ, առաջին անգամ ներկա էին երկրում արգելված «Մահմեդական եղբայրներ» խմբավորման ներկայացուցիչներ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել համատեղ հանձնաժողով, որը կսկսի սահմանադրական բարեփոխումների նախապատրաստումը: Նախատեսվում է փոխել նախագահական լիազորությունների ժամկետը և ավելի շատ թվով թեկնածուների թույլատրել մասնակցելու պետության ղեկավարի ընտրություններին: Հստակ առաջարկները պետք է պատրաստ լինեն մարտին: Ամեն դեպքում, Սուլեյմանի հետ հանդիպումից հետո «Մահմեդական եղբայրներ» հայտարարել են, որ շարունակելու են պահանջել Մուբարաքի հրաժարականը:
Ընդդիմության առաջնորդներից Մոհամմեդ էլ-Բարադեյը փոխնախագահի հետ հանդիպմանը չէր գնացել: Նրա խոսքով, նա չի մասնակցի երկխոսությանը, քանի դեռ Մուբարաքը շարունակում է զբաղեցնել իր պաշտոնը:

Накал страстей в Египте пошел на спад
Антиправительственные протесты в Каире и Александрии продолжались вчера весь день. Но очередной "марш миллионов" оппозиции собрать всё же не удалось. Власти пошли на переговоры. В целом, в Египте накал страстей постепенно снижается, напряжение спадает.
Как сообщает Вести.ру, на встрече в Каире, организованной по инициативе вице-президента Омара Сулеймана, впервые присутствовали представители запрещённой в стране группировки "Братья-мусульмане". Договорились создать совместную комиссию, которая начнет подготовку конституционной реформы. Планируется изменить срок президентских полномочий и дать возможность большему числу кандидатов участвовать в выборах главы государства. Конкретные предложения должны быть готовы к марту. Правда, после встречи с Сулейманом "Братья-мусульмане" заявили, что всё равно будут требовать отставки Мубарака.
Один из лидеров оппозиции Мохаммед эль-Барадеи на переговоры с вице-президентом не явился. По его словам, он не будет участвовать в диалоге до тех пор, пока Мубарак остается на своем посту.