Արցախը պատրաստվում է նշել անկախության 20-ամյակը
Փետրվարի 7-ին Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն` Արցախի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-ամյակի կապակցությամբ ԼՂՀ-ում  և արտերկրում կազմակերպվելիք մի շարք միջոցառումների հետ կապված հարցերի շուրջ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը նշել է, որ նախատեսված բոլոր միջոցառումները պետք է անցկացվեն բարձր մակարդակով, և այս ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Арцах готовится отметить 20-летие независимости
У президента Бако Саакяна 7 февраля состоялось рабочее совещание по вопросам мероприятий, организуемых в НКР и за рубежом в связи с 20-ой годовщиной провозглашения независимости Республики Арцах.
Глава государства отметил, что все намеченные мероприятия должны быть проведены на высоком уровне, и дал конкретные поручения руководителям заинтересованных ведомств.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в совещании приняли участие спикер Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.