Արցախը պատրաստվում է նշել անկախության 20-ամյակը
Փետրվարի 7-ին Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն` Արցախի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-ամյակի կապակցությամբ ԼՂՀ-ում  և արտերկրում կազմակերպվելիք մի շարք միջոցառումների հետ կապված հարցերի շուրջ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը նշել է, որ նախատեսված բոլոր միջոցառումները պետք է անցկացվեն բարձր մակարդակով, և այս ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh getting ready for 20th anniversary of its independence
On 7 February President Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to some events to be organized in our state and abroad in connection with the 20th anniversary of the Artsakh Republic’s independence.
The Head of the State noted that all the planned events should be carried out on a high level and in this context gave concrete instructions to heads of appropriate structures.
Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook at the consultation, informed the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic.