«Սատանայի փաստաբանը» կզբաղվի Չարլզ Մենսոնի գործով
Հայտնի իրավաբան և գործարար Ջովանի դի Ստեֆանոն (Giovanni di Stefano), ով բազմաթիվ աղմկահարույց դատական գործընթացներում մասնակցության համար ստացել է «սատանայի փաստաբան» մականունը, կզբաղվի ամերիկացի մոլագար Չարլզ Մենսոնի գործով, ով ցմահ բանտարկված է կալիֆորնիական բանտում: Այս մասին հաղորդում է CNN-ը:
Ստեֆանոն հայտնել է, որ ցանկանում է հասնել Մենսոնի գործի վերանայմանը, ում, փաստաբանի կարծիքով, 1970 թ. կայացած դատի ժամանակ զրկել են իրավական պաշտպանությունից: Միաժամանակ Ստեֆանոն «սարսափեցնող» է անվանել այն հանցագործությունները, որոնք կատարել էին Չարլզ Մենսոնը և նրա հետևորդները: «Ինձ չեն հետաքրքրում գործի մանրամասները: Օրենքը բոլորի համար է»,- ավելացրել է նա:
Ամերիկյան հայտնի դատախազ Վինսենտ Բուլոզին հայտարարել է, որ Ջովանի դի Ստեֆանոյի պահանջները անհիմն են:
Նշենք, որ Չարլզ Մենսոնին դատապարտել էին սպանությունների շարքից հետո, որոնք 1969 թ-ին իրականացրել էր նրա կողմից ղեկավարվող «Ընտանիք» խմբավորումը: Այն ժամանակ Լոս-Անջելեսում սպանվել էին 9 մարդիկ, այդ թվում` ռեժիսոր Ռոման Պոլանսկու կինը` դերասանուհի Շերոն Տեյտը:

«Адвокат дьявола» взялся за дело Чарльза Мэнсона
Известный юрист и бизнесмен Джованни ди Стефано (Giovanni di Stefano), который за участие во многих громких процессах получил прозвище «адвокат дьявола», взялся за дело американского маньяка Чарльза Мэнсона, отбывающего пожизненный срок в калифорнийской тюрьме. Об этом 8 февраля сообщает телеканал CNN.
В телефонном интервью с корреспондентами CNN ди Стефано сообщил, что хочет добиться пересмотра дела Чарльза Мэнсона. По мнению юриста, в ходе процесса 1970-го года Мэнсона лишили права на судебную защиту. В частности, ди Стефано утверждает, что подсудимому тогда незаконно назначили государственного адвоката, хотя Мэнсон намеревался защищать себя сам.
Ди Стефано подчеркнул, что взялся за дело Мэнсона, потому что верит в главенство закона. При этом он назвал «ужасающими» преступления, совершенные Чарльзом Мэнсоном и его последователями. «Меня не интересуют обстоятельства этого дела. Закон есть закон», - тем не менее подытожил он.
Чарльза Мэнсона осудили после серии ритуальных убийств, которые были совершены в 1969 году участниками возглавляемой им общины «Семья». Тогда в Лос-Анджелесе были жестоко убиты девять человек, в том числе жена режиссера Романа Полански, актриса Шэрон Тейт.