Ցուկերբերգը դիմել է ոստիկանություն` իրեն պաշտպանելու խնդրանքով
Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը բողոք է ներկայացրել ոստիկանություն`իր նկատմամբ իրականացված հետապնդումների մեղադրանքով: Կասկածյալը 31–ամյա Պրադիպ Մանուկոնդան է (Pradeep Manukonda)։Այս մասին հայտնում է TMZ-ը:
Ըստ Ցուկերբերգի ներկայացրած բողոքի՝ երկրպագուն հետևել է իրեն և ահնդիպում պահանջել` սպառնալով երիտասարդ միլիարդատիրոջը, նրա քրոջը` Ռենդիին, և հարսնացուին` Փրիսցիլային:
Նա տարօրինակ նամակներ է ուղարկել Ցուկերբերգին և նրա հարազատներին` ֆինանսական օժանդակություն պահանջելով և նշելով, որ իր «ժամանակն անցնում է»: Նա մասնավորապես գրել է, որ «պատրաստ է կյանքը տալ» Ցուկերբերգի համար և խնդրել է պատասխանել իրեն, «քանի դեռ շատ ուշ չէ»:
Մանուկոնդան բազմիցս փորձել է ներթափանցել Պալո Ալտոյում գտնվող Facebook–ի տարբեր գրասենյակներ՝ հույս ունենալով այնտեղ գտնել ընկերության հիմնադրին, իսկ հունվարի 24–ին անվտանգության աշխատակիցները Մանուկոնդային բերման են ենթարկել Ցուկերբերգի տան մոտից։
Դրանից հետո երկրպագուն շարունակել է Ցուկերբերգին հանդիպելու փորձերը` նրան ծաղիկներ և նամակներ ուղարկելով:
Ցուկերբերգի բողոքի հիման վրա ոստիկանությունը նամակ է հղել անհավասարակշիռ երկրպագուին` հորդորելով չմոտենալ Facebook–ի հիմնադրին կամ նրա ընտանիքի անդամներին` ավելի, քան 274 մետր:

Цукерберг обратился в полицию из-за одержимого фаната
Основатель Facebook Марк Цукерберг был вынужден обратиться в полицию по факту преследования, которое осуществлял в отношении него некий 31-летний Прадип Мануконда (Pradeep Manukonda). Об этом сообщает TMZ.
Согласно заявлению Цукерберга, Мануконда следил за ним, преследовал и пытался добиться встречи с основателем Facebook, угрожая при этом личной безопасности Марка, его сестры Рэнди и его девушки Присциллы Чан (Priscilla Chan). Мужчина посылал всем троим странные сообщения в социальной сети, настойчиво требуя финансовой помощи и утверждая, что «его время уходит». В частности Мануконда писал, что «готов отдать жизнь» за Цукерберга и просил «ответить, пока не стало слишком поздно».
Одержимый мужчина неоднократно пытался проникнуть в помещения офиса Facebook в Пало Альто, а также был задержан охраной при попытке попасть в дом Цукерберга в конце января 2011 года. После этих неудачных попыток Мануконда продолжал попытки связаться с Марком, однажды послав ему цветы и записку, фотокопию которой публикует TMZ.
По обращению Цукерберга полиция направила Прадипу Мануконде ордер, обязывающий его держаться на расстоянии не менее 300 ярдов (274 метра) от Марка и его близких вплоть до более подробного рассмотрения дела, которое должно состояться до конца февраля.