Հրամանագիր` ԼՂՀ հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր` Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին:
Համաձայն հրամանագրի` ստեղծվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողով, որին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում քննարկել ու հաստատել տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ`Կրթության և գիտության, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարություններին, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հանրային հեռուստառադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը, «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի խմբագրությանը հանձնարարվել է համատեղ մշակել ու իրականացնել Արցախի Հանրապետության անկախության պատմական նշանակությանը նվիրված ծրագրեր, ապահովել տոնակատարության նախապատրաստման ու անցկացման միջոցառումների պատշաճ լուսաբանումը:
Ըստ հրամանագրի` հաստատվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի անհատական կազմը:

Decree on celebrations of 20th anniversary of Artsakh declaration
Artsakh President Bako Sahakyan on February 11 signed a decree on the celebrations dedicated to the 20th anniversary of the Artsakh Republic declaration.
According to the decree, a state commission on organizing and systemizing the celebrations dedicated to the 20th anniversary of the Artsakh Republic declaration was created. The commission is to discuss and adopt a complex program of festive arrangements within the period of one month.
The Ministries of Education and Science, Culture and Youth affairs, “The Artsakh Republic Public TV and Radio” closed joint-stock company, the editorial staff of the “Azat Artsakh” republican newspaper were assigned to elaborate projects dedicated to the historical significance of the Artsakh Republic independence, secure proper mass coverage of the preparatory and arrangement activities of the celebrations.
According to the decree, the composition of the state commission on organizing and systemizing the celebrations dedicated to the 20th anniversary of the Artsakh Republic declaration has been established, Artsakh President’s press office reports.