Հրամանագիր` ԼՂՀ հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր` Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին:
Համաձայն հրամանագրի` ստեղծվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողով, որին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում քննարկել ու հաստատել տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ`Կրթության և գիտության, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարություններին, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հանրային հեռուստառադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը, «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի խմբագրությանը հանձնարարվել է համատեղ մշակել ու իրականացնել Արցախի Հանրապետության անկախության պատմական նշանակությանը նվիրված ծրագրեր, ապահովել տոնակատարության նախապատրաստման ու անցկացման միջոցառումների պատշաճ լուսաբանումը:
Ըստ հրամանագրի` հաստատվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 20-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի անհատական կազմը:

В НКР будут праздновать 20-ю годовщину провозглашения Республики
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал сегодня указ о праздновании 20-ой годовщины провозглашения Республики Арцах, сообщает пресс-служба главы НКР.
Согласно указу, создана государственная комиссия по организации и координации празднования 20-ой годовщины провозглашения Нагорно-Карабахской Республики, которой поручено в месячный срок обсудить и утвердить комплексную программу праздничных мероприятий.
Министерствам образования и науки, культуры и по вопросам молодежи, ЗАО «Общественная телерадиокомпания НКР», редакции республиканской газеты «Азат Арцах» поручено совместно разработать и осуществить программы, посвященные историческому значению независимости Нагорного Карабаха, обеспечить достойное освещение хода подготовки и проведения празднования.
Указом президента Б.Саакяна утвержден также состав государственной комиссии по организации и координации празднования 20-ой годовщины провозглашения Нагорно-Карабахской Республики.