ԱՄՆ. Իրանը սահմանափակում է Եգիպտոսից տեղեկատվության հոսքը
Միացյալ Նահանգների վարչակազմը ենթադրում է, որ Իրանի իշխանության ձգտումը` սահմանափակել Եգիպտոսից տեղեկատվության հոսքը, վկայում է սեփական ժողովրդի առջև վախի մասին:
Ինչպես հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանի ռուսական ծառայությունը,այդ մասին հայտարարել է Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Գիբսն այն ժամանակ, երբ Բի-բի-սի-ն հաղորդել էր, որ Իրանում արհեստական խոչընդոտներ են ստեղծում հեռուստաընկերության այն հաղորդումների ժամանակ, որտեղ ներկայացվում են Եգիպտոսի դեպքերի և Հոսնի Մուբարաքի պաշտոնաթողության մասին մանրամասնություններ:
Ի դեպ, Իրանում ուրբաթ օրը տեղի են ունեցել իշխանության կազմակերպած բազմամիլիոն հանրահավաքներ` իսլամական հեղափոխութության 32-րդ տարեդարձի առթիվ:

Iranian authorities restrict the flow of information from Egypt
In the United States administration believe that the desire of the Iranian authorities to limit the flow of information from Egypt witnesses the fear for their own people, Radio Liberty informs.
According to the source, this was stated by the spokesman of the White House Robert Gibbs after the BBC broadcasted that in Iran artificial clutters are created to interfere the broadcasting of the TV channels which give details about the events in Egypt and the resignation of Hosni Mubarak.
However, on Friday in Iran were organized multimillion rallies by the authorities to mark the 32nd anniversary of the Islamic Revolution. These rallies were also announced to be a solidarity act with the participants of the protest manifestation in Egypt.