Արձանագրվել է  հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 150 դեպք
Համաձայն ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների` փետրվարի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 150 դեպք, որի ընթացքում հակառակորդի առաջապահ ստորաբաժանումները հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 700 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ փոխանցմամբ` հատկանշական է, որ ի տարբերություն նախորդ խախտումների, անցած յոթնօրյակում ադրբեջանական ուժերն իրենց նախահարձակ գործողություններում բացի այլ հրաձգային զինատեսակներից, առավել հաճախակի են կիրառել «СВД» և «Սև նետ» տիպի դիպուկահար հրացաններ:
Չնայած հակառակորդի դրսևորած նկատելի ակտիվությանը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի բոլոր հատվածներում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և, միաժամանակ, վստահորեն իրականացրել իրենց վերահսկողության տակ գտնվող դիրքերի պաշտպանությունը:

Азербайджан нарушил за минувшую неделю режим перемирия 150 раз
В период с 6-го по 12-ое февраля на линии соприкосновения Вооруженных сил Азербайджана и Нагорного Карабаха зафиксировано более 150 случаев нарушения режима прекращения огня.
Как сообщили в пресс-службе Армии обороны НКР, в направлении армянских позиций произведено порядка 700 выстрелов. Передовые подразделения ВС Азербайджана использовали в ходе обстрела кроме стрелкового оружия также снайперские винтовки типа «СВД» и «Черная стрела».
Несмотря на активность противника, передовые подразделения Армия обороны НКР на всех участках линии соприкосновения избегали ответных действий, при этом уверенно выполняя защиту позиций, находящихся под контролем армянских ВС.