ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը մեկնեց  Գերմանիա
Փետրվարի 14-ին ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ալիկ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնեց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության պետը հանդիպում կունենա ԳԴՀ ներքին գործերի պետական քարտուղար, դոկտոր Օլե Շրյոդերի հետ։ Կքննարվեն երկու գերատեսչությունների միջև համագործակցության հետ կապված հարցեր, ինչպես և կստորագրվի «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ներքին գործերի դաշնային նախարարության միջև համագործակցության մտադրության մասին» համատեղ հայտարարություն։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայութունից, այցի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը կմասնակցի նաև փետրվարի 15-ին և 16-ին Բեռլինում կայանալիք 14-րդ Եվրոպական ոստիկանական համագումարի աշխատանքներին։

Делегация полиции Армении отбыла в Германию
Делегация во главе с начальником Полиции Армении, генерал-лейтенантом Аликом Саркисяном отбыла сегодня в Федеративную Республику Германия.
В ходе визита А.Саркисян встретится с государственным секретарем министерства внутренних дел ФРГ, доктором Оле Шрёдером. В ходе встречи будут обсуждены вопросы сотрудничества двух ведомств, а также подписано совместное заявление «О намерении сотрудничества между Полицией Армении и Федеральным министерством внутренних дел ФРГ».
В рамках визита делегация Полиции Армении также примет участие 15 и16 февраля в работах 14 съезда Европейской полиции в Берлине.