ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը մեկնեց  Գերմանիա
Փետրվարի 14-ին ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ալիկ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնեց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության պետը հանդիպում կունենա ԳԴՀ ներքին գործերի պետական քարտուղար, դոկտոր Օլե Շրյոդերի հետ։ Կքննարվեն երկու գերատեսչությունների միջև համագործակցության հետ կապված հարցեր, ինչպես և կստորագրվի «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ներքին գործերի դաշնային նախարարության միջև համագործակցության մտադրության մասին» համատեղ հայտարարություն։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայութունից, այցի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը կմասնակցի նաև փետրվարի 15-ին և 16-ին Բեռլինում կայանալիք 14-րդ Եվրոպական ոստիկանական համագումարի աշխատանքներին։

Armenian Police delegation leaves for Germany
Chief of Armenian Police, Police Lieutenant General Alik Sargsyan's delegation left for Germany on February 14.
In Germany, A. Sargsyan will meet with Dr. Ole Schröder, Parliamentary State Secretary to the Federal Minister of the Interior of Germany. The sides will discuss cooperation between the two structures and will sign a joint statement of intent for cooperation between the Armenian Police and the German Federal Ministry of the Interior.
The Armenian Police delegation will attend the 14th European Police Congress to be held between February 15 and 16 in Berlin, Police press office reported.