Բակո Սահակյանն ընդունել է Րաֆի Սեմերջանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 14-ին ընդունել է լիբանանյան «Մենեջմենտ Միքս» ընկերության նախագահ Րաֆի Սեմերջանին:
Հանդիպմանը, որին ներկա էին կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը և ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, քննարկվել են Արցախում առաջնորդների ակադեմիայի կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` երկրի ղեկավարը ողջունել է նման գաղափարը` ընդգծելով, որ Արցախում շահագրգռված են կառավարման ոլորտում կադրերի պատրաստման հարցում առաջատար երկրների փորձի ուսումնասիրման և կիրառման մեջ:

Президент НКР принял Рафи Семерджяна
Президент Республики Арцах Бако Саакян 14 февраля принял председателя ливанской компании «Менеджмент Микс» Рафи Семерджяна.
На встрече, в которой приняли участие министр образования и науки Владик Хачатрян и представитель Центрального комитета АРФД Арцаха Давид Ишханян, были обсуждены вопросы, касающиеся организации в Арцахе академии по подготовке лидеров.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства приветствовал эту идею, подчеркнув, что в Арцахе заинтересованы в изучении и применении опыта ведущих государств в вопросе подготовки кадров в сфере управления.