Վաշինգտոնում կայացել է Քլինթոն-Վաշաձե հանդիպումը
Նախօրեին Վաշինգտոնում կայացել է ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Գրիգոլ Վաշաձեի հանդիպումը:
Պետքարտուղարը հայտարարել է, որ ուրախ է գործընկերոջն ու ընկերոջը ողջունել ամերիկյան դիվանագիտական գերատեսչությունում և նշել է, որ ԱՄՆ-ն հակված է կայուն համագործակցության Վրաստանի հետ և այդ երկու երկրները շատ հարցեր ունեն քննարկելու, ինչպես նաև շատ ընդհանուր մտահոգություններ և ընդհանուր արժեքներ ունեն, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
Ինչպես ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Վրաստանի ԱԳՆ ղեկավարը, Վրաստանն ԱՄՆ կողմից պաշտոնապես դիմում չի ստացել իր տարածքում ՀՕՊ համակարգի ռադար տեղադրելու մասին:
«Ինչ վերաբերում է Վրաստանին, ապա մենք կողմ ենք ԱՄՆ-ի հետ ցանկացած համագործակցության: Պաշտոնական դիմում մենք չենք ստացել: Երբ այն կլինի, այն ժամանակ էլ կխոսենք»,- euronews-ի համաձայն` ասել է նա:

U.S. Secretary of State meets with Georgian FM
U.S. Secretary of State Hillary Clinton met with Georgian Foreign Minister Grigol Vashadze on February 17 in Washington.
H. Clinton welcomed her colleague and noted that the U.S. is committed to stable relations with Georgia; the two countries have many issues to discuss, many common problems and common values, Komsomolskaya Pravda reports.
U.S. has not officially applied to Georgia to install anti-missile radar in Georgia’s territory, G. Vashadze told ITAR-TASS.
“As to Georgia, we stand for any kind of cooperation with the United States, including military interaction,” Vashadze said, according to euronews.