Քննարկվել են ԼՂՀ ագրոարդյունաբերական համակարգի զարգացման հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Կորպորատիվ կառավարման բարձրագույն դպրոցի գիտական խորհրդի նախագահ Աբել Աղանբեկյանին և նույն դպրոցի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռադիկ Վանունցին:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, հանդիպմանը, որին մասնակցում էին գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը և տնտեսական զարգացման նախարար Կարեն Եսայանը, քննարկվել են հանրապետության ագրոարդյունաբերական համակարգի զարգացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահը կարևորել է անվանի գիտնականի կողմից ներկայացված առաջարկությունները՝ այն համարելով պահանջված ու անհրաժեշտ հանրապետության գյուղատնտեսության զարգացման համար:

В НКР обсуждены вопросы развития агропромышленного комплекса
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня академика Российской академии наук, председателя научного совета Высшей школы корпоративного управления Абеля Аганбекяна и председателя Совета директоров той же школы Радика Ванунца.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече с участием министра сельского хозяйства Армо Цатуряна и министра экономического развития Карена Есаяна были обсуждены вопросы, касающиеся развития агропромышленного комплекса республики.
Президент НКР отметил важность предложений известного ученого, посчитав их и востребованными и необходимыми для развития сельского хозяйства республики.