Քննարկվել են ԼՂՀ բանակի պարենային ապահովության հարցերը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շաբաթ օրը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված պաշտպանության բանակի պարենային ապահովության հարցերին:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ինչպես միշտ այս տարի ևս պաշտպանության բանակը պետք լիովին ապահովված լինի անհրաժեշտ մթերային ապրանքներով, և այս ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել հանրապետության կառավարությանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը:

Обсуждены вопросы продовольственного обеспечения армии НКР
Президент Республики Арцах Бако Саакян в субботу созвал рабочее совещание, посвященное вопросам продовольственного обеспечения Армии обороны НКР.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства подчеркнул, что как и прежде, в этом году Армия обороны также должна быть полностью обеспечена необходимыми продуктами питания, и в этом направлении дал конкретные поручения правительству республики.
В совещании приняли участие министр обороны Республики Армения Сейран Оганян, вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, министр сельского хозяйства Армо Цатурян.