Բակո Սահակյանին ներկայացվել են Արցախի ոստիկանության ծրագրերը
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 22-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության ոստիկանության ղեկավար կազմի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2010 թվականին կատարված աշխատանքները և 2011 թվականի անելիքները:
Հատուկ ուշադրություն է հատկացվել գերատեսչության առջև ծառացած մի շարք կարևոր հիմնախնդիրների:
Զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետ Ռոբերտ Շաֆերյանը և համակարգի պատասխանատու աշխատողներ:
Երկրի ղեկավարն ընդհանուր առմամբ բավարար է գնահատել 2010 թվականին ոստիկանության կողմից իրականացված աշխատանքները՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ գերատեսչության աշխատանքում առկա են նաև մի շարք բացթողումներ, որոնք պետք է անվերապահորեն շտկվեն:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ առանձնապես կարևորվել է ճիշտ կադրային քաղաքականություն վարելու անհրաժեշտությունը:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել ոստիկանության ղեկավարությանը աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Bako Sahakyan met senior staff of the Artsakh Republic Police
Issues related to the activities carried out in 2010 and plans for the year of 2011 were discussed during the meeting.
A number of important issues the structure faces were in the spotlight of attention.
Head of the Police Robert Shaferyan and responsible workers of the structure delivered corresponding reports.
The Head of the State overall rated satisfactory the 2010 activities of the Police at the same time underlining that there were also certain omissions that should be unconditionally eliminated.
Central Information Department of the Office of the NKR President reported Special attention was paid to the necessity of conducting a proper cadre policy.
The President gave concrete instructions to the leadership of the Police for proper realization of the activities.