Կադաֆի. «Ես Տրիպոլիում եմ, այլ ոչ թե Վենեսուելայում»
ՄԱԿ Անվտանգության խորհուրդն այսօր նիստ է գումարում` քննարկելու Լիբիայում տիրող իրավիճակը: Այս մասին հայտնում է Բի-բի-սի-ն: Ակնկալվում է, որ նիստը կանցկացվի փակ դռների հետևում:
Մինչ այդ, Լիբիայի առաջնորդ Մուամար Կադաֆին հայտարարել է պետական հեռուստատեսության եթերից, որ չի լքել երկիրը:
«Ես Տրիպոլիում եմ, այլ ոչ թե Վենեսուելայում», - ասել է նա` դուրս նայելով ավտոմեքենայից անձրևանոցի տակ: Տրիպոլիում այդ պահին անձրև էր:
Ավելի վաղ, Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Ուիլյամ Հեյգը հայտարարել էր, որ իր ունեցած տեղեկություններով, Կադաֆին ուղևորվում է Կարակաս:
«Մի հավատացեք շներին պատկանող հեռուստաալիքներին», - ասել է դրան ի պատասխան Կադաֆին, ով ղեկավարում է Լիբիան արդեն 41 տարի:

Каддафи: «Не верьте каналам, принадлежащим собакам»
Совет безопасности ООН во вторник проведет заседание, посвященное ситуации в Ливии. Об этом, согласно BBC russian, сообщают информагентства со ссылкой на источники в дипломатических кругах.
Как ожидается, заседание пройдет за закрытыми дверями.
Тем временем, ливийский лидер Муаммар Каддафи заявил в эфире государственного телевидения, что он остается в стране.
Телевидение показало сюжет длиной менее минуты, в котором Каддафи, высовываясь из машины под зонтом, произнес фразу: "Я в Триполи, а не в Венесуэле".
Министр иностранных дел Великобритании Уильям Хейг ранее говорил, что по его информации Каддафи направляется в Каракас.
«Не верьте каналам, принадлежащим собакам», - сказал Каддафи, столкнувшийся с самым мощным восстанием против его режима за 41 год, что он находится у власти в Ливии.