Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ` մաղթելով Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի վետերաններին քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղ ու բարեկեցիկ կյանք:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` Բակո Սահակյանի ասված է.
Թանկագին գեներալներ, սպաներ, զինվորներ,
Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Փետրվարի 23-ը Արցախում նշվում է որպես համաժողովրդական տոն, քանի որ մեր ողջ ժողովուրդը մեկ մարդու պես զինվորագրվել էր հայրենիքի պաշտպանության գործին, հերոսաբար դիմագրավել թշնամու ոտնձգություններին և իր զավակների արյան գնով նվաճել սեփական հողի վրա ազատ ու անկախ ապրելու իրավունքը: Հայրենիքի նվիրյալների հիշատակը միշտ վառ կմնա սերունդների հիշողության մեջ:
Այսօր բանակը հանդիսանում է Արցախի անկախության ու անվտանգության հիմնական երաշխավորը և մեր ժողովրդի հպարտությունը: Բարձր մարտական ոգու և պատրաստվածության շնորհիվ Լեռնային Ղարաբաղի զինված ուժերը կարևոր դեր են կատարում նաև տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման գործում: Այդ իսկ պատճառով պետք է ամեն ինչ անենք մեր երկրի պաշտպանունակության շարունակական ամրապնդման, բանակի մարտունակության բարձրացման, ժամանակի պահանջներին համապատասխան տեխնիկական հագեցվածության ապահովման, հայրենիքի զինվորի ոգին միշտ բարձր պահելու ուղղությամբ: Բանակի հիմնախնդիրները այսուհետ էլ կլինեն իշխանությունների հատուկ ուշադրության կենտրոնում:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Պաշտպանության բանակի ողջ անձնակազմին, Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի վետերաններին փառապանծ տոնի առթիվ և մաղթում քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղ ու բարեկեցիկ կյանք»:

Artsakh President Bako Sahakyan has issued a congratulatory address on the Motherland Defender's Day.
According to Artsakh President’s press office, the address said:
Respected generals, officers and soldiers
On behalf of the republic's authorities and myself I cordially congratulate you on the Motherland Defender’s Day.
The twenty-third of February is marked in Artsakh as a nationwide holiday because our whole nation has united for the defense of our motherland, heroically confronted the enemy’s assaults and at the expense of their sons’ blood gained the right to live freely and independently in their own soil. The memory of the devoted sons of our Motherland will always remain bright in memory of the generations to come.
Today the army is considered the main guarantor of the independence and security of Artsakh as well as the pride of our people. Having high fighting spirit and preparedness the NKR armed forces play an important role in maintaining peace and stability in the region too. For this very reason we should do everything possible for continuous strengthening the defense capacity of our country, raising the fighting efficiency of the army, securing logistical support corresponding to the modern standards and always keeping high the spirit of Motherland’s soldier. The issues of the army will continue to be in the spotlight of the authorities.
I once again congratulate the personnel of the Defense Army, veterans of the Great Patriotic and Artsakh Liberation wars on this glorious holiday and wish robust health, happiness, peaceful and prosperous life.”