Ադրբեջանցիները խախտել են հրադադարը շուրջ 170 անգամ
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների փետրվարի 21-ից 26-ը ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 170 դեպք, որի ընթացքում հակառակորդի առաջապահ ստորաբաժանումները հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 1400 կրակոց: Բացի հրաձգային այլ զինատեսակներից, ադրբեջանական ուժերն իրենց նախահարձակ գործողություններում կիրառել են նաև «ՈՒՏՅՈՍ» տիպի խոշոր տրամաչափի միջոցներ:
ՊԲ Լրատվության և քարոզչության բաժնի փոխանցմամբ` ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը շփման գծի բոլոր հատվածներում ճնշվել է:

Азербайджан нарушил за неделю режим перемирия 170 раз
В период с 21 по 26 февраля в зоне соприкосновения Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана зафиксировано порядка 170 случаев нарушения режима прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, передовые подразделения противника произвели в направлении армянских позиций более 1400 выстрелов. Азербайджанские ВС наряду с различными типами стрелкового оружия применили также крупнокалиберное оружие типа «Утес».
В результате ответных действий, предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР, активность противника на всех участках линии соприкосновения была подавлена.