Էրդողանը մտահոգ է Գերմանիայում բնակվող մահմեդականների համար
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը նախազգուշացրել է ռասիզմի աճի վերաբերյալ և մտավախություն հայտնել Գերմանիայում բնակվող մահմեդականների համար:
Նա հայտարարել է, որ խոսքը գնում է Դյուսելդորֆում գտնվող 10 հազար թուրք ներգաղթյալների մասին: Ինչպես հայտնում է «Կորեսպոնդենտ.նետ»-ը` հղում անելով Associated Press-ին, թուրք վարչապետը խնդրել է թուրքերին և գերմանացիներին հարգել միմյանց: Միևնույն ժամանակ Էրդողանն իր մտավախությունների պատճառները չի հնչեցրել:
Նշենք, որ ըստ սոցիոլոգների`արևմտյան գերմնացիների 58% և արևելյան գերմանացիների 62%-ը բացասական են տրամադրված մահմեդականների նկատմամբ:

The Turkish PM Rejep Tayyip Erdogan has warned about the increase of racism and has expressed his concern about the Muslims living in Germany.
He has announced that he is about the 10 thousand Turkish emigrants from Düsseldorf. As the "Korespondent.net" reports referring to Associated Press, the Turkish prime minister asked the Turks and the Germans to respect each other. The reason for his concern, however, Erdogan didn’t announce.
According to the social scientists the 58% of the West Germans and 62% of the East Germans are negatively minded against the Muslims.