Թեհրանում բախումներ են տեղի ունեցել
Իրանի մայրաքաղաքում ոստիկանների և «Կանաչ շարժման» ընդդիմադիրների միջև բախումներ են տեղի ունեցել: Ինչպես հայտնում է Բի-բի-սի-ն, ոստիկանությունը արցունքաբեր գազ և մահակներ է կիրառել: Հաղորդվում է տասնյակ ընդդիմադիրների ձերբակալության մասին:
«Կանաչ շարժման» մասնակիցները պահանջում են ազատ արձակել ընդդիմության առաջնորդներ Մեհդի Քյարուբիին և Միր Հոսեյն Մուսավիին:
Նշենք, որ Իրանի դատական իշխանությունները հերքում են ընդդիմության առաջնորդների ձերբակալության վերաբերյալ տեղեկությունները:
«Երկու ընդդիմադիրն էլ այժմ գտնվում են իրենց տներում, միայն սահմանափակված է նրանց շփումը արտաքին աշխարհի հետ», - նախօրեին հայտարարել էր Իրանի դատական խանության ներկայացուցիչը:

В Тегеране произошли столкновения между полицией и оппозицией
В Тегеране произошли столкновения между полицией и сторонниками оппозиционного «Зеленого движения»: полиция использовала слезоточивый газ и дубинки.
Как сообщает Би-би-си, десятки противников правительства арестованы; сообщения о протестах приходят и из других иранских городов.
Участники «Зеленого движения» требуют освободить лидеров иранской оппозиции Мехди Карруби и Мир Хоссейна Мусави.
В понедельник их семьи сообщили о том, что политики вместе с женами взяты под стражу, однако власти Ирана отрицают эту информацию.
«Оба оппозиционера сейчас находятся в своих домах, их только ограничили в контактах с внешним миром», - заявили представителя судебных властей.