Սամսոն Խաչատրյանի հանդեպ հարուցվել է քրեական գործ
Մարտի 13-ին, ժամը 17.00-ին, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին բերման է ենթարկվել Սամսոն Խաչատրյանը: Բերման են ենթարկվել նաև այդ պահին ավտոմեքենայում գտնվող Պողոս Կրմզյանն ու Միսակ Հովակիմյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության լրատվության ծառայությունից:
«2011 թ. մարտի 1-ին, ժամը 18.00-ի սահմաններում, Սամսոն Խաչատրյանը Երևանի Մաշտոց-Կորյուն փողոցների խաչմերուկում չի ենթարկվել ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին, դիմադրություն է ցույց տվել և հարվածել` մարմնական վնասվածք պատճառելով ոստիկաններից մեկին:
Ս. Խաչատրյանն բաժնում հայտարարել է, որ քաշքշուկի ընթացքում հնարավոր է հարվածած լինի, սակայն չի կարող ասել, թե ում է դիպել հարվածը:
Նույն օրը, ժամը 20-ին, Սամսոն Խաչատրյանը ձերբակալվել է:
Նրա հետ բերման ենթարկված անձինք որպես վկա հարցաքննվել և ազատ են արձակվել:
ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316 հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:

Возбуждено уголовное дело в отношении Самсона Хачатряна
Накануне, 13 марта, в 17:00, по подозрению в применении насилия в отношении представителя власти был задержан и доставлен в следственный отдел полиции общины Центр Самсон Хачатрян. Вместе с ним были подвергнуты приводу еще двое находящихся в этот момент в автомобиле лиц – Мисак Овакимян и Погос Крмзян.
Согласно сообщению пресс-службы полиции Армении, 1 марта 2011 года, около 18:00, перекрестке проспекта Маштоца и ул. Корьюна Самсон Хачатрян не подчинился законным требованиям сотрудников полиции, оказал сопротивление и применил силу, нанеся телесные повреждения одному из полицейских.
В отделении С.Хачатрян заявил, что возможно во время потасовки ударил кого-то, однако не может уточнить, кого. В тот же день, в 20:00, Самсон Хачатрян был арестован. Задержанные вместе с ним лица были допрошены как свидетели и отпущены на свободу.
В следственном отделе полиции общины Центр возбуждено уголовное дело по 1 части статье 316 Уголовного кодекса РА. Предварительное следствие продолжается.