Հայաստան-Ռուսաստան հանդիպման բոլոր տոմսերը գրեթե վաճառված են
Երեկ երեկոյան տվյալներով` Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի տոմսարկղներում «Եվրո-2012»-ի ընտրական փուլի Հայաստան-Ռուսաստան հանդիպման տոմսեր գրեթե չէին մնացել: Չիրացված մոտ 200 տոմս կար, սակայն դրանք, հավանաբար, կվաճառվեն այսօր:
Ավելացնենք, որ խաղի համար, ընդհանուր առմամբ, թողարկվել է 15000 տոմս, որի 10 տոկոսը տրամադրվել է ռուսաստանյան կողմին: Երևանյան տոմսարկղներում մեկ հոգուն վաճառվում էր չորս տոմս, այն էլ` անձնագրի առկայությամբ:
Ինչպես հայտարարել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, նման միջոցներ ձեռք են առնվել այն բանի համար, որպեսզի բացառվի տոմսերի վերավաճառքը: Նա նշել է, որ ռուս երկրպագուների ներկայությունը մարզադաշտի այն հատվածներում, որոնք նախատեսված չեն ռուսաստանյան կողմի համար, կբացառվի:
«Տնային խաղն առաջին հերթին տոն է հայ երկրպագուների համար, և մենք իրավունք չունենք նրանց զրկել այդ հաճույքից»,- շեշտել է Ռուբեն Հայրապետյանը:

According to information we got last night there were almost no tickets left in the box-offices for “Euro - 2012”Armenian – Russian election-round match. There were around 200 tickets left which will probably be sold out today.
All in all there were 1500 tickets 10% of which was for the Russian side. In box-offices of Yerevan one person was buying 4 tickets presenting also their passports.
As the head of the Armenian Football Federation Ruben Hayrapetyan announced measures have been undertaken to prevent the reselling of the tickets.
“The local game is first of all a fest for the Armenian fans and we have no right to deprive them of that pleasure,” Ruben Hayrapetyan stressed.