«Արմավիա»-ն բողոքում է «Զվարթնոց»-ի բարձր գներից
Մարտի 16-ի առավոտյան «Արմավիա» ավիաընկերությունը մեկ ժամով հետաձգել էր իր չվերթները` բողոք հայտնելով «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի բարձր գների դեմ:
Ավիաընկերության տարածած հաղորդագրությունում նշված է, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանի սպասարկման գները 3 անգամ ավելի թանկ են, քան Մոսկվայի օդանավակայաններինը և միջինը 2 անգամ թանկ, քան Եվրոպայի օդանավակայանների գները:
«Արմավիան» նշում է նաև «Զվարթնոց» օդանավակայանի կողմից «կոշտ միջոցների» դիմելու փաստը` պարտքերի դիմաց չեն սպասարկվում «Արմավիայի» չվերթները:
«Համաձայն միջազգային պրակտիկայի, ընթացիկ պարտքը մարվում է հաջորդ ամիս: Չնայած այն հանգամանքին, որ «Արմավիայի» պարտքը «Զվարթնոց» օդանավակայանի հանդեպ կրճատվել է 20 տոկոսով` օդանավակայանը պահանջում է այն մարել անմիջապես», - նշված է «Արմավիայի» տարածած հաղորդագրությունում:
Նշենք, որ Aysor.am-ի ունեցած տեղեկություններով, այս պահի դրությամբ «Արմավիան» արդեն վերսկսել է հետաձգված չվերթների իրականացումը:

The Armavia Airlines suspended flights for an hour in the morning of March 16, protesting against the high prices of Zvartnots International Airport.
Armavia report said that Zvartnots airport services are three times more expensive than those of Moscow airports and on average twice more expensive than Europe airports services.
Nevertheless, against the high prices, Zvartnots took tough measures suspending the flights for Armavia Airlines, the report read.
“According to international practice, current debt is to be paid off next month. Armavia has reduced the debt by 20 percent, nevertheless, Zvartnots demands an immediate payoff,” Armavia reported.