Խորհրդակցություն՝  նվիրված փորձագիտական հիմնարկների աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին հանրապետության օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված փորձագիտական հիմնարկների աշխատանքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` երկրի ղեկավարը նշել է, որ փորձագիտական լաբորատորիաների լիարժեք գործունեության ապահովման ուղղությամբ անելիքները շատ են և անհրաժեշտ է լուրջ միջոցառումներ իրականացնել նրանց զարգացման համար:
Նախագահը կարևորել է նյութատեխնիկական բազայի բարելավման և մասնագետների պատրաստման հիմնախնդիրները: Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունը կանի հնարավորը այս ուղղությամբ և կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Consultation on activities of expert institutions
On March 25, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan held a consultation, with representatives of the republic’s legislative, executive and legal powers participating. The consultation focused on the activities of expert institutions.
Artsakh President noted that there are still numerous tasks to be fulfilled for securing full-fledged functioning of the expert laboratories and it is necessary to realize serious arrangements for their development.
Bako Sahakyan stressed the importance of improving material and technical basis as well as the cadre training for these institutions. He underlined that the state will do everything possible in this direction and gave concrete instructions to the heads of corresponding bodies.