Խորհրդակցություն՝  նվիրված փորձագիտական հիմնարկների աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին հանրապետության օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված փորձագիտական հիմնարկների աշխատանքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` երկրի ղեկավարը նշել է, որ փորձագիտական լաբորատորիաների լիարժեք գործունեության ապահովման ուղղությամբ անելիքները շատ են և անհրաժեշտ է լուրջ միջոցառումներ իրականացնել նրանց զարգացման համար:
Նախագահը կարևորել է նյութատեխնիկական բազայի բարելավման և մասնագետների պատրաստման հիմնախնդիրները: Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունը կանի հնարավորը այս ուղղությամբ և կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел совещание по вопросам экспертных учреждений
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел сегодня совещание с участием представителей законодательной, исполнительной и судебной властей, посвященное работе экспертных учреждений республики.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства отметил, что предстоит многое сделать для налаживания полноценной работы экспертных лабораторий, равно как и провести серьезные мероприятия для их развития.
Президент Б.Саакян обратил внимание на необходимость улучшения материально-технической базы и подготовки специалистов.
Б.Саакян подчеркнул, что государство сделает все возможное в этом направлении, а также дал конкретные поручения руководителям заинтересованных органов.
В совещании приняли участие вице-премьер НКР, министр финансов Спартак Тевосян и другие должностные лица.