Մայրաքաղաքի հրապարակները կհսկվեն տեսախցիկներով
Մայրաքաղաքի 10 հասարակական վայրերում մինչև 2011թ. առաջին կիսամյակի ավարտ տեսախցիկներ կտեղադրվեն: Այս մասին այսօր հրավիրած ասուլիսում ասաց Երևան քաղաքի վարչության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Ներսես Նազարյանը:
Նրա խոսքով` տեսախցիկները հիմնականում կտեղադրվեն հրապարակներում` Հանրապետության հրապարակում, Գարեգին Նժդեհ հրապարակում, Շառլ Ազնավուրի հրապարակում, Մատենադարանի հարակից տարածքում և Մաշտոցի պողոտայի որոշ մարդաշատ հատվածներում:
Ն.Նազարյանը նշեց, որ  տեսախցիկների տեղադրումը Կենտրոն համայնքում պայմանավորված է առաջին հերթին նյութական միջոցների սղությամբ, քանի որ ֆինանասկան վարչությունը հաշվարկել է, որ դրանք ողջ քաղաքով տեղադրելը բավական թանկ արժէ, ինչպես նաև մարդաշատ վայրերում հանցագործությունների շատությամբ:
«Տեսախցիկների դրական կողմը կլինի այն, որ հանցագործություն կատարող անձանց, ովքեր կարող էին խուսափել ոստիկան չլինելու պատճառով, հեշտությամբ կբացահայտենք, ինչպես նաև կֆիքսենք ոստիկան-ժողովուրդ շփումը»,- ասաց նա` չնշելով, թե մեկ տեսախցիկը որքան արժե:
Վարչության պետը նշեց նաև, որ տեսախցիկները նկարելու են 24 ժամ ու ինքը չի կարող նշել տեղադրվելիք տեսախցիկների քանակը:

Squares of capital city to be controlled by video cameras
Cameras will be installed In 10 public places of the capital city till the end of the first semester of 2011, said Nerses Nazaryan major-general of the police of Yerevan city.
According to him the video cameras will mainly be installed in the squares; Republic Square, Square after Garegin Nzhdeh, Square after Charles Aznavour, in the territory around the Matenadaran and the crowded areas of the Mashtots avenue.
N. Nazaryan mentioned that installation of the cameras in the center is first of all conditioned by the lack of material means.The financial department has estimated that installation of the cameras in all areas of the city is costly.
“The positive side of the installation of the cameras will be discovering of the criminals who can escape because of the absence of policemen. The relation between the policemen and the citizens will be fixed too,” he said not mentioning how much the camera costs.
The head of the department mentioned that the cameras will shoot 24 hours and he cannot mention their exact number.