Ջորջ Քլունին կարող է վկայություն տալ Բեռլուսկոնիի դատավարությանը
Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի փաստաբանները մտադիր են դատական լսումներին որպես վկա ներգրավել հոլիվուդյան դերասան Ջորջ Քլունիին, նաև 77 այլ անձանց: Այս մասին հաղորդում է Բի-բի-սի-ն:
Ապրիլի 6-ին Միլանում մեկնարկում է Բեռլուսկոնիի դեմ դատավարությունը: Իտալիայի վարչապետը մեղադրվում է անչափահաս Կարիմա Մահրուգի (Ռուբի) հետ սեռական հարաբերություններ ունենալու մեջ, ում Բեռլուսկոնին վճարել է 13 անգամ:
Վկաների ցանկում ընդգրկված է նաև Քլունիի ընկերուհին` թոփ-մոդել և հեռուստահաղորդավար Էլիզաբեթ Կանալիսը: Ենթադրվում է, որ Ռուբին տեսել է Քլունիին և Կանալիս Բեռլուսկոնիի վիալյում կազմակերպված խնջույքներից մեկի ժամանակ:

Клуни может стать свидетелем на судебном процессе Берлускони
Защита премьер-министра Италии Сильвио Берлускони, обвиняемого в интимной связи с несовершеннолетней проституткой, намерена вызвать в качестве свидетеля знаменитого американского актера Джорджа Клуни и еще 77 человек, сообщает Би-би-си.
6 апреля в Милане начинается суд по делу главы итальянского правительства, которого прокуратура подозревает в том, что он 13 раз платил за секс с Каримой Махруг, известной под именем Руби, когда она была еще несовершеннолетней.
В список свидетелей защиты также включена подруга Клуни – итальянская модель и телеведущая Элизабетта Каналис.
Предполагается, что Махруг видела Клуни и Каналис на одной из вечеринок на вилле Берлускони.
Сам Берлускони отвергает выдвинутые против него обвинения в связях с несовершеннолетней проституткой и злоупотреблении служебным положением. Сама Руби также отрицает, что занималась сексом с Берлускони.