Թունավորված կաթից Չինաստանում երեք երեխա է մահացել
Կաթի մեջ պարունակող նիտրիտից երեք երեխա է մահացել Չինաստանի հյուսիս-արևմտյան Գանսու նահանգում: Այդ մասին, համաձայն Ռիա Նովոստիի, հաղորդում է Սինխուա գործակալությունը` վկայակոչելով տեղական իշխանության տարածած հաղորդագրությանը:
Եվս 35 մարդ, հիմնականում մինչև 14 տարեկան, բուժում են անցնում նմանատիպ ախտորոշմամբ Պինլյան քաղաքի երկու հիվանդանոցներում: Հիվանդներից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում:
Ինչպես ցույց է տվել նախնական հետաքննությունը, բոլոր տուժածները թունավորվել են նիտրիտով` խմելով տեղի երկու ֆերմաներում արտադրված կաթը:

Трое детей умерли в Китае от отравленного молока
Трое детей умерли в провинции Ганьсу на северо-западе Китая от отравления нитритом, содержавшимся в молоке. Об этом, согласно РИА Новости, сообщает агентство Синьхуа со ссылкой на информацию местного правительства.
На утро пятницы еще 35 человек, в основном дети до 14 лет, проходили лечение с аналогичными диагнозами в двух больницах города Пинлян. Один из больных находится в критическом состоянии.
Как показало предварительное расследование, все пострадавшие отравились нитритом, выпив молока, произведенного на двух местных фермах.