Քննարկվել են ՀՀ և ԱՄԷ առևտրատնտեսական հարաբերությունները
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այսօր հանդիպեց ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սաիդ ալ Մանսուրիի հետ:
Կողմերը քննարկեցին առևտրատնեսական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Սաիդ ալ Մանսուրին նշեց, որ ԱՄԷ-ն հետաքրքրված է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի երկրների, և, մասնավորապես, Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմամբ: Փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար նա հեռանկարային համարեց զբոսաշրջության, ջրերի, սննդամթերքի արտադրության ոլորտները:
Փոխվարչապետը ևս ընդգծեց փոխգործակցության զարգացման հայկական կողմի պատրաստակամությունը` հույս հայտնելով, որ Դուբայում ընթացող ԱՄԷ առաջին ներդրումային համաժողովը կնպաստի նոր կապերի հաստատմանը, կնախանշի համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությունները:
ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ Ա. Գևորգյանը Սաիդ ալ Մանսուրիին հրավիրվեց Հայաստան` տեղում համագործակցության հեռանկարներին ծանոթանալու համար:

В Дубае обсуждены торгово-экономические связи Армении и ОАЭ
Вице-премьер Армении, министр территориального управления Армен Геворкян в рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ) встретился министром экономики ОАЭ Саидом аль Мансуром.
Как сообщает пресс-служба министерства, в ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с развитием торгово-экономических отношений. Саид аль Мансур отметил, что ОАЭ заинтересованы в углублении сотрудничества со странами Южного Кавказа, в частности, с Арменией. Министр экономики ОАЕ отметил перспективность сфер туризма, производства продуктов питания и минеральных вод для реализации программ взаимовыгодного сотрудничества.
Вице-премьер А.Геворкян в свою очередь подчеркнул готовность армянской стороны к развитию взаимодействия, выразив надежду, что проходящий в Дубае первый инвестиционный форум будет способствовать созданию новых связей и предопределит направления реализации совместных программ.
Армен Геворкян пригласил в Армению Саида аль Мансура для ознакомления на месте с перспективами сотрудничества.