Քննարկվել են ՀՀ և ԱՄԷ առևտրատնտեսական հարաբերությունները
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այսօր հանդիպեց ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սաիդ ալ Մանսուրիի հետ:
Կողմերը քննարկեցին առևտրատնեսական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Սաիդ ալ Մանսուրին նշեց, որ ԱՄԷ-ն հետաքրքրված է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի երկրների, և, մասնավորապես, Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմամբ: Փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար նա հեռանկարային համարեց զբոսաշրջության, ջրերի, սննդամթերքի արտադրության ոլորտները:
Փոխվարչապետը ևս ընդգծեց փոխգործակցության զարգացման հայկական կողմի պատրաստակամությունը` հույս հայտնելով, որ Դուբայում ընթացող ԱՄԷ առաջին ներդրումային համաժողովը կնպաստի նոր կապերի հաստատմանը, կնախանշի համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությունները:
ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ Ա. Գևորգյանը Սաիդ ալ Մանսուրիին հրավիրվեց Հայաստան` տեղում համագործակցության հեռանկարներին ծանոթանալու համար:

Armen Gevorgyan meets with UAE Minister of Economy
Armenian Deputy Prime Minister, Territorial Administration Minister Armen Gevorgyan met with His Excellency Sultan Bin Saeed Al Mansoori, UAE Minister of Economy today, on the sidelines of his working visit to the United Arab Emirates.
According to the Territorial Administration Ministry, during the meeting, the two sides discussed development of trade and economic relations. His Excellency Sultan Bin Saeed Al Mansoori noted that UAE seeks to expand cooperation with the South Caucasus countries, in particular, with Armenia. He highlighted that there are great prospects for implementing mutually beneficial programs in tourism, water and food production sectors.
The Deputy Prime Minister expressed readiness on behalf of Armenia to develop cooperation and expressed the hope that the first Annual Investment Meeting in Dubai will help establish new contacts and will outline fields for implementing joint projects.
Armen Gevorgyan invited His Excellency Sultan Bin Saeed Al Mansoori to visit Armenia to study the prospects for cooperation.