Շիրոկով. «Հայերի հետ հանդիպմանը հաստատ չեմ մասնակցի»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Ռուսաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Ռոման Շիրոկովը վնասվածքի պատճառով չի կարողանա մասնակցել Հայաստանի ընտրանու հետ հունիսի 4-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք հանդիպմանը: Ֆուտբոլիստը Գերմանիայում բժշկական հետազոտության է ենթարկվել, որի արդյունքները ցույց են տվել, որ նա դեռ 6 շաբաթ պետք է շարունակի բուժվել:
«Գերմանիայում մեկ օր մնացի և վերադարձա: Ինձ ասացին, որ դեռ 6 շաբաթ պետք է բուժվեմ: Դա տհաճ անակնկալ էր: Նշանակում է` չեմ կարող մասնակցել Հայաստանի ընտրանու հետ հանդիպմանը: Եթե 6 շաբաթվա փոխարեն 6 օր լիներ, դեռ հնարավորություն կունենայի… Բայց մենք անպայման պետք է հաղթենք առաջիկա տնային 3 խաղում»,- Շիրոկովի խոսքերը մեջբերել է «Սպորտ Էքսպրեսը»:

Shirokov:“I'm not going to partake in meeting with Armenian team
As we have already informed you the halfback of the Russian National football team Roman Shirokov will not be able to partake in the meeting with the Armenian team on June 4 at St. Petersburg. The football player has been examined in Germany. The results have shown that he has get treatment for 6 more weeks.
“I stayed in Germany for one day and returned back. They told me I have to get treatment for 6 more weeks. It was an unpleasant surprise for me. It means I will not be able to partake in the meeting with the Armenian team. If it would be 6 days instead of the 6 weeks I would have a chance … However we have to win in the upcoming 3 games,” “Sport Express” quotes Shirokov.