Հաքերները կրկին կոտրել են Sony-ի սերվիսը
Հաքերները կրկին կոտրել են Sony-ի սերվիսը, և  աա ամսվա ընթացքում արդեն երրորդ հարձակումն է: Այս անգամ տուժել է կորպորացիայի դուստրը` So-net ինտերնետային պրովայդերը: Գողոնը կազմել է  ընդամենը 1,2 հազար դոլար: Գումարը մեծ չի համարվում, սակայն փաստ է, որ չարամիտներին կրկին հաջողվել է օգտագործողների անձնական տվյալներին հասնել:
Փորձագետները հայտարարել են, որ կորպորացիան այդպես էլ չի կարողացել լուծել համակարգի անվտանգության խնդիրները. Արդեն մեկ ամիս է, ինչ անցկացվում է վեբ-սերվիսի ստուգում, սակայն այդ աշխատանքը արագ չէ և բոլոր անհարթությունները վերացնելը այդպիսի կարճ ժամանակահատվածում անհնար է:
Ամսվա սկզբում հաքերներին հաջողվել է Sony Online Entertainment и PlayStation Network-ի խաղային սերվիսները կոտրել: Հաքերները ստացել էին ավելի քան 100 մլն օգտագործողների անձնական տվյալները: Հաղորդում է "Ռոսիա-24"-ը:

Sony's Internet service provider hacked
Sony Corp has been hacked again. So-Net, the Internet service provider unit of Japan's Sony, alerted customers an intruder broke into its system and stole virtual points worth $1,225 from account holders.
This latest setback comes after personal information of some 100 million Sony user accounts was stolen last month when its online gaming systems, the PlayStation Network and Sony Online Entertainment, were hacked.
Security experts said they were not surprised the electronics company has yet to clean up weaknesses in its massive global network. Earlier this week, Sony shut down one of its websites set up to help millions of users change their passwords after finding a security flaw, Reuters reported.