Դատավորը կանգնեցրել է ծառահատումը
Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթունի վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատավոր Արթուր Մկրտչյանը վարույթ է ընդունել Կոմիտասի 5, 3, 7/1 շենքերի բնակիչների կոլեկտիվ հայցադիմումը ընդդեմ «Լիբեր» և «Ռեմ-Գրուպ» ՍՊԸ-ների, ինչպես նաև բավարարել է հայցվորների միջնորդությունը և որպես հայցի ապահովման միջոց արգելել է պատասխանողներ «Լիբեր» և «Ռեմ-Գրուպ» ՍՊԸ-ներին, ինչպես նաև վերջիններիս աշխատակիցներին Երևան քաղաքի Կոմիտաս պողոտա 5 հասցեում շինարարության իրականացումն ու ծառահատումները:
Քաղաքացիական ազգային նախաձեռնության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ Քաղաքացիական ազգային նախաձեռնությունը ուշադրության կենտրոնում է պահելու նշված գործը` շարունակելով աջակցել նշված շենքերի բնակիչներին մինչև այս հասցեում վերջնականապես չկասեցվի բազմաբնակարան շենքի կառուցումը և չվերականգնվեն բոլոր կտրված ծառերը, ինչպես նաև հետևողականորեն տեղեկացնելու է հասարակությանը դրա ընթացքի մանրամասների մասին:

Judge Artur Mkrtchyan of the First Instance General Jurisdiction Court of Yerevan’s Arabkir and Kanaker-Zeitun administrative regions examined the collective action which residents of the buildings at 5, 3, and 7/1 Komitas Boulevard had filed against the Liber and Rem Group LLCs. After hearing the case, Judge Mkrtchyan ruled in favor of the plaintiffs and, as a provision, prohibited the defendants and their employees from carrying out constructions and cutting down trees at 5 Komitas Boulevard.
The National Citizens’ Initiative (NCI) will keep a watchful eye on this matter and continue to render assistance to the aforesaid residents until the building constructions are disallowed irrevocably and all trees are restored completely. Also, NCI will inform the public on the future course of this issue on regular basis, NCI Press Service reported.