Արթուր Ջավադյանը հանդիպելու է ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Ախե Բակերի հետ
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մայիսի 27-29-ը մասնակցելու է Լիմասոլում (Կիպրոս) կազմակերպվող Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են «Համաշխարհային բանկի առջև ծառացած խնդիրները», «Զարգացումները Եվրոպայում», «Կանաչ էներգիա և հարատև աճ», «Էլեկտրոնային կառավարում, բերալավված կարգավորում և վերջինիս ֆինանսական արդյունքները», «Ընթացիկ զարգացումները Հոլանդիայի ենթախմբի երկրներում», «Գլոբալ և տարածաշրջանային ֆինանսական կայունություն. հեռանկար, ռիսկեր և քաղաքականության խնդիրներ», «Ֆինանսական կայունության ուժեղացման ուղղությամբ» թեմայով հարցեր:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Միջոցառման շրջանակում ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը հանդիպելու է ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Ախե Բակերի, Հունաստանի կենտրոնական բանկի նախագահ Գերոգիոս Պրովոպուլոսի հետ:

Arthur Javadyan to meet with IMF Executive Director
CBA President Arthur Javadyan has left for Cyprus to attend IMF/WB Netherlands subgroup meeting in Limassol from May 27 to 29.
On the meeting will be discussed issues concerning the “Developments in Europe”, “Problems that the World Bank faces”, “Green Energy and eternal growth”, “Global and regional financial stability: prospects, risks and political problems”, etc.
Javadyan will meet with IMF Executive Director Age Bakker, President of the Greek Central Bank Georgios Papaconstantinou on the sidelines of the visit, CBA press office reported.