Նոր համակարգի սերտիֆիկատ
Հայաստանի գործարար շուկային օրերս անգլիական կազմակերպության կողմից տրամադրվել է որակի կառավարման նոր համակարգի սերտիֆիկատ։
Համակարգի մասին մանրամասներ այսօր լրագրողների հետ ժամանակ ներկայացրերց Անգլիայից ժամանած ՋիԱյՍի /GIC (Guardian Independent Certification) ընկերության փորձագետ Արնէթ Պողոսյանը։
Փորձագետի փոխանցմամբ, Ստանդարտների ազգային ինստիտուտի կառավարման համակարգը ճանաչվել է լավագույնը բազմաթիվ միջազգային կազմակերպությունների շարքում։
«Ստանդարտների ազգային ինստիտուտն ունի որակավորված միջազգային աուդիտորներ, որոնց փորձն ու գիտելիքը համապատասխանում են ԻՍՕ 9001միջազգային ստանդարտի պահանջներին։ Ինստիտուտի կողմից տրված սերտիֆիկատները վստահություն են ներշնչում թե հայրենական արտադրողի մոտ, և թե արտերկում»,-նշեց Արնէթ Պողոսյանը։
Փորձագետը նաև տեղեկացրեց, որ իրենք պլանավորում ենք կազմակերպել և իրականացնել համատեղ ուսուցում, խորհրդատվություն և սերտիֆիկացում` օգնելու համար Հայաստանի գործարար համայնքին անընդհատ փոփոխվող շուկայական պայմաններում գրավելու իր կայուն դիրքը։

New system certificate
A new quality management system certificate was provided to Armenian business market by the British organization.
Arnet Poghosyan, an expert if GIC (Guardian Independent Certification) organization who has arrived from England presented the details concerning the system.
According to the expert the quality management system of the National Standardization Institute has been recognized as the best one among many international institutions.
“The National Standardization Institute has many qualifies auditors the experience and knowledge of which corresponds with the demands of the ISO 9001 international standards. The certificates provided by the institution increase the confidence both with the native manufacturers and abroad,” he mentioned.
The expert also informed that they are planning to organize and to implement trainings, advisory service and certification to help the business community of Armenia.