Սիներջի Ինթրնեշնըլը կազմակերպում է համաշխարհային կոնֆերանս
Սիներջի Ինթրնեշնըլ Սիսթըմզ ընկերությունը (Սիներջի) տեղեկացնում է, որ հպարտ է հյուրընկալել Զարգացման աջակցության տվյալների համակարգն (DAD) օգտագործողների հանրության երկրորդ համաշխարհային կոնֆերանսը իր համաշխարհային ուումնական կենտրոնում: Այս միջոցառումը իրենից ներկայացնում է Սիներջիի կողմից առաջարկվող ծրագրային լուծումների միջոցով հանրային հատվածի արդյունավետ կառավարումն իրականացնելու ուղղությամբ աշխատող մասնագետների միջազգային ֆորում:
Ըստ աղբյուրի` այս տարվա կոնֆերանսը, որը տեղի կունենա հունիսի 20-ից 24-ը, իր շրջանակներում կհամախմբի պետական ծառայողների, գործարարների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և ծրագրավորող մասնագետների մի շարք երկրներից, ինչպիսիք են Աֆղանստանը, Կամերունը, Իրաքը, Քենիան, Լեսոտոն, Մավրիտանիան, Մոլդովան, Մոզամբիկը, Պակիստանը, Պապուա Նոր Գվինեան, Սիերա Լիոնեն, Սոլոմոնյան կղզիները, Շրի Լանկան, Սոմալին, Սուդանը, Տաջիկստանը, Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները:
Այս տարվա կոնֆերանսի նյութը հանրային հատվածի զարգացման ծրագրերի մոնիթորինգն ու գնահատումն է՝ հաշվի առնելով միջազգային զարգացման մեջ ընթացող կարևոր փոփոխությունները՝ համաշխարհային ֆինանսական ասկետիզմ, սահամափակ արտաքին օգնության բյուջեներ և ավելի մեծ ակնկալիքներ կառավարության հաշվետվողականության և արդյունավետության վերաբերյալ:
Կոնֆերանսը կսկսի եռօրյա սեմինար-քննարկումներով, որոնց ընթացքում մասնակիցները կփոխանակեն Սիներջիի մոնիթորինգի և գանահատման ծրագրային լուծումների օգտագործման վերաբերյալ իրենց փորձը, և կշարունակվի երկօրյա մոնիթորինգի և գանահատման հայեցակարգերի, մոտեցումների և համակարգերի շուրջ վերապատրաստման ծրագրով, որը կիրականացվի Սիներջիի փորձառու անձնակազմի կողմից:

International conference organized by Synergy International
Synergy International Systems Inc. (“Synergy”) informs that is proud to host the 2011 Development Assistance Database (DAD) Community of Practice (CoP) in its Global Learning Center in Yerevan, Armenia. This biannual event is an international forum of professionals who are working towards results-based public sector management through Synergy’s software solutions.
According to the source, this year’s conference, which will take place from June 20-24, brings together government officials, donor and NGO representatives, and development professionals from various countries, including Afghanistan, Cameroon, Iraq, Kenya, Lesotho, Mauritania, Moldova, Mozambique, Pakistan, Papua New Guinea, Sierra Leone, Solomon Islands, Sri Lanka, Somalia, Sudan, Tajikistan, the United Kingdom, and the United States.
This year’s conference will focus on monitoring and evaluation (M&E) of public sector development projects—an increasingly prescient topic given the broader realities of international development today: global financial austerity, tightened foreign aid budgets, and greater expectations for government accountability and effectiveness.
The conference will consist of a three-day workshop where participants will share their experiences in implementing Synergy’s M&E software solutions, followed by a two-day training by Synergy’s experts on M&E concepts, approaches, and systems.